۱۶ کشته و زخمی در تیراندازی یک سرباز به هم‌خدمتی‌هایش

یکشنبه, 15ام مرداد, 1396
اندازه قلم متن

به گزارش رسانه‌های ایران، در حادثه تیراندازی یک سرباز در منطقه کهریزک تهران به روی هم‌خدمتی‌هایش در مجموع ۴ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شده‌اند. هنوز علت واقعه روشن نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز یکشنبه (۱۵ مرداد / ۶ اوت) یک سرباز با اسلحه به سوی هم‌خدمتی‌هایش شلیک کرد که بر اثر آن یک سرگرد و دو سرباز کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده‌‌اند.

روابط عمومی پایگاه هوایی شهید لشکری در این باره اعلام کرد که حادثه در میدان تیر آموزشی کهریزک تهران رخ داده و بر اثر آن ۴ تن از سربازان کشته و ۸ تن دیگر مجروح شده‌اند.

این حادثه در پادگان نظامی نیروی هوایی ارتش در منطقه شورآباد بخش کهریزک تهران اتفاق افتاده است.

به گفته محمد هاشمی، رئیس شورای پادگان کهریزک، خود سرباز مسلح هم با شلیک گلوله “نیروها” کشته شده است.

در مورد علت این حادثه و نیز چگونگی حال مجروحان که به بیمارستان منتقل شده‌اند هنوز خبری منتشر نشده است. خبرگزاری ایسنا نوشته است: «گفته می‌شود این اتفاق احتمالا به دلیل مشکلات روحی روانی سرباز ضارب یا چرخش ناگهانی سلاح بوقوع پیوسته است.»

انتشار خبر مزبور بلافاصله بحث درباره سربازی اجباری را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است. مدتهاست که بحث درباره لزوم یا عدم لزوم خدمت وظیفه و همچنین کوتاه کردن مدت آن در ایران در جریان است.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با ابراز تاسف از واقعه روز یکشنبه اظهار امیدواری کرده‌اند که بار دیگر بحث درباره کوتاه شدن مدت سربازی اجباری در ایران به راه بیفتد.

ماه گذشته نیز حادثه تیراندازی یک سرباز در پادگان آبیک قزوین نیز ۳ کشته و ۶ زخمی بر جای گذاشت. هنوز درباره علت این حادثه نیز چیزی گزارش نشده است.

رئیس نیروی زمینی ارتش علت این حادثه را احتمال بروز جنون آنی در این سرباز اعلام کرده بود. سربازی که در این حادثه به دیگران شلیک کرده بود مجروح شده، اما زنده مانده است.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.