حدود نیمی از زندانیان آزاد شده در ایران به زندان برمی‌گردند

چهارشنبه, 18ام مرداد, 1396
اندازه قلم متن

روزبه کردونی، مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت کار ایران گفته است ۴۶ درصد از زندانیان آزاد شده در ایران به دلیل “تکرار جرم” به زندان برمی‌گردند.
سازمان زندان‌های ایران هم حدود سه ماه پیش آمار مشابهی را ارائه داده بود.
اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها در خرداد ماه گفته بود: “۴۰ تا ۴۶ درصد زندانیان مجددا بعد از آزادی با همان جرم اولیه و یا جرم دیگر به زندان باز می‌گردند.
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت کار گفته است: “این یک واقعیت است که مجرمان وقتی آزاد می‌شوند امکان تکرار جرم در مورد آنها دارند. باید برای مجرمانی که در حوزه امنیت اجتماعی جرائمی را مرتکب می‌شوند؛ سیستمی وجود داشته باشد مثل مجرمان جنسی و کسانی که سابقه کودک آزاری و یا تجاوز را دارند تا در زمانی که آزاد می‌شوند سیستم یکپارچه قضایی- امنیتی و حمایتی آنان را تحت نظر داشته باشد تا امکان وقوع مجدد جرم کاهش پیدا کند.”
آقای کردونی گفته است: “در حادثه بنیتا و آتنا افرادی مرتکب جرم شدند که سابقه‌دار بودند. حتی خفاش شب هم محکومی بود که آزاد شده بود.” او پیشنهاد کرده “محکومانی که آزاد در جامعه رفت و آمد دارند، رصد شوند.”
جمعیت انبوه در تشییع جنازه آتنا اصلانی دختری که در پارس‌آباد به قتل رسید
زندانیان سیاسی ایران و خانواده‌های چشم انتظار
یک نماینده مجلس تعداد زندانیان در ایران را بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد
فرمانده نیروی انتظامی: ۸۰ درصد زندانیان ایران معتاد هستند
آتنا اصلانی، دختربچه هفت ساله‌ای بود که کمتر از یک ماه پیش در پارس‌آباد مغان، در استان اردبیل، به قتل رسید و موج گسترده‌ای از ابراز همدردی با خانواده او به راه افتاد.
۵ روز پس از گم شدن آتنا پلیس فردی را به ظن نقش داشتن در مفقود شدن او دستگیر کرد و حدود ۲۰ روز پس از گم شدن آتنا جنازه او در یک بشکه رنگرزی در پارکینگ خانه فرد مظنون پیدا شد.
پس از کالبدشکافی تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد. متهم بازداشتی که به گفته پلیس سابقه کیفری هم داشته است بعدا به قتل آتنا اصلانی اعتراف کرد.
مورد دومی که آقای کردونی به آن اشاره کرده است بنیتا، دختر بچه هشت ماهه بود. حدود بیست روز پیش، دو نفر هنگامی که پدر بنیتا در حالی که بچه در خودرو بود قصد بستن در پارکینگ را داشت،خودروی او را به همراه دخترش دزدیدند. چند روز بعد این خودرو که پراید بود در پاکدشت در نزدیکی تهران و در حالی که این دختر هشت ماه فوت شده بود پیدا شد. بعدا معلوم شد که این سارق خودرو هم سابقه کیفری داشته است.
حدود دو ماه پیش معاون رئیس قوه قضائیه تعداد کل زندانیان در ایران را ۲۲۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت ایران رتبه هشتم جهان را در این زمینه داراست که “این آمار زیبنده کشور نیست.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.