یورش مامورین وزارت اطلاعات و دستگیری مجدد کشیش یوسف ندرخانی

سه شنبه, 5ام دی, 1391
اندازه قلم متن

youcefnadarkhani

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» کشیش یوسف ندرخانی در آستانه روز کریسمس و سال نو مسیحی با یورش مامورین وزارت اطلاعات رشت دستکیر و به زندان لاکان منتقل شد.

روز شنبه ۲ دی ماه و در آستانه روز کریسمس مامورین وزارت اطلاعات کشیش یوسف ندرخانی که شهریورماه آزاد شده بود مجددا دستگیر و به زندان لاکان رشت منتقل کردند.

کشیش یوسف ندرخانی ۳۳ ساله و در سال ۱۳۸۸ به اتهام گرویدن به مسیحیت دستگیر شد. او در سال ۱۳۹۰ در دادگاه های ولی فقیه به اعدام محکوم گردید ولی با اعتراضات گسترده جهانی حکم وی تغییر یافت و پس از ۳ سال زندان در شهریور ماه امسال آزاد شد.

در حال حاضر علاوه بر کشیش یوسف ندرخانی ، کشیش بهنام ایرانی از اعضای هیئت رهبری کلیساهای ایران در زندان ندامتگاه کرج زندانی می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش مامورین وزارت اطلاعات و دستگیری کشیش یوسف ندرخانی و ادامه بازداشت کشیش بهنام ایرانی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان مداخله برای آزادی هموطنان مسیحی و پایان دادن به فشارها و ازیت وآزارها علیه ادیان و مذاهب مختلف در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۴ دی ۱۳۹۱ برابر با ۲۴ دسامبر ۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.