گزارش تجمع متحدانه بازنشستگان در مقابل مجلس

پنجشنبه, 2ام شهریور, 1396
اندازه قلم متن

عکس از آرشیو

از ساعت ده صبح امروز ۳۱ مرداد ماه ، با پیشگامی معلمان بازنشسته، صحنه های پرشوری از اتحاد بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان لشکری در مقابل مجلس در برابر ستمگران به منصه ظهور رسید.

این بزرگان و شرکت کنندگان در تجمع با توجه به سالها مبارزه برای برخورداری از یک زندگی انسانی و عدم توجه مسئولین کشور، منتظر دادن وعده های پوچ و تو خالی و مذاکره از سوی مجلسیان نشدند و با شعار ما بر میگردیم ساعت دوازده و ربع ظهر به تجمع خود که از ده صبح آغاز شده بود پایان دادند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در این تجمع که از قبل فراخوان داده شده بود نزدیک به هزار نفر از معلمان بازنشسته  و گروههایی از بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و معلمان و کارگران شاغل در همبستگی با هم شرکت کرده بودند و از زمان شروع تجمع تا پایانش، بطور سازش ناپذیری با شعارهایشان فریاد حق خواهی را سر دادند.

بنا بر این گزارش، این تجمع با قرائت قطعنامه پیشکسوتان بازنشسته و راهپیمائی شرکت کنندگان در تجمع به سوی مترو بهارستان با شعار های “هرگز ندیده ملتی، اینهمه بی عدالتی – معلم زندانی ازاد باید گردد – اسماعیل عبدی ازاد باید گردد” پایان گرفت و جمعهایی از معلمان و کارگران شرکت کننده در تجمع  به سوی منزل اسماعیل عبدی، رضا شهابی و بیمارستان تجریش برای ملاقات با محمد جراحی حرکت کردند.

در این تجمع پر شکوه نمایندگانی از معلمان بازنشسته  و شاغل استان بوشهر، البرز، قزوین، گیلان، سیستان بلوچستان، تهران مازندران خراسان رضوی ، کردستان، اسلام اباد غرب، لرستان، مسجدسلیمان، رشت، یزد، اذربایجان شرقی شرکت داشتند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران،این تجمع پر شکوه و متحدانه از بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی و کارگران و معلمان شاغل را یک نقطه عطف بسیار مهم در دستیابی معلمان و کارگران و دیگر مزد بگیران زحمتکش ایران  به خواست هایشان ارزیابی میکند و بدینوسیله مصرانه و بی هیچ وعده و وعیدی از سوی دولت روحانی،خواهان تحقق فوری و بی قید و شرط خواستهای معلمان بازنشسته و شاغل و کارگران ایران برای بر خورداری از یک زندگی انسانی است. برای دیدن تصاویر و فیلمهای بیشتر ار این تجمع پر شکوه به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران به ادرس زیر مراجعه فرمائید:

  https://telegram.me/ettehad

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۶

گزارش کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران درباره تجمع بازنشستگان

طبق اطلاع دریافتی تعداد ۸ نفر از ترتیب دهندگان این تجمع دستگیر شدند ، و تعدادی نیز احضار و از آنها خواسته شده که تجمع را کنسل نمایند .

تجمع باشکوه بازنشستگان با فراخوان  * اتحاد باز نشستگان ** با موفقیت تا ساعت۱۲  ادامه داشت .و پس از خواندن قطعنامه به این تجمع پایان دادند و اعلام کردند تا تحقق مطالباتشان به تجمعات خود ادامه خواهند داد .

جمعیت حاضر با دادن شعار های خود تا میدان بهارستان  راهپیمایی کردند .

شعارها

معیشت منزلت سلامت  حق مسلم ماست .

دولت مجلس حمایت حمایت .

کارگر شاغل بازنشسته اتحاد اتحاد .

حقوق ما ریالیه ،

هزینه ها دلار یه .

تا حق مان نگیریم

 از اینجا نمیریم .

تا حق خود نگیریم

از پای نمی نشینیم.

حقوق نابرابر، تحمیل فقر بیشتر

یه اختلاس کم بشه

  مشکل ما حل میشه .

ظلم  ستم کافیه سفره ما خالیه .

این همه بی عدالتی   هرگز ندیده ملتی .

اگر که ما نبودیم   تو اون بالا نبودی.

راهپیمایان اعلام کردند که اگر به خواسته هایشان پاسخ مثبت داده نشود، ۳۱ شهریور۹۶ دوباره تجمع خواهند کرد.

طبق اطلاع دریافتی تعداد ۸ نفر از ترتیب دهندگان این تجمع دستگیر شدند ، و تعدادی نیز احضار و از آنها خواسته شده که تجمع را کنسل نمایند .

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

۳۱/۵/۸۶


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.