یک زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شد

دوشنبه, 6ام شهریور, 1396
اندازه قلم متن

مرد جوان که به اتهام تجاوز به زن سالخورده در حین سرقت به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه امروز در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، دهم فروردین سال گذشته مأموران پلیس منطقه خلج آباد کرج، هنگام گشت به مرد جوانی مشکوک شدند.

این مرد که سراسیمه از خانه‌ای خارج شده بود، وقتی مأموران را سد راهش دید، یکی از آنها را مجروح کرد تا فرار کند اما ناکام ماند و دستگیر شد.

مأموران پس از هماهنگی‌های لازم به بررسی خانه پرداختند و زن ۶۲ ساله‌ای را دست و پا بسته و در شرایطی نامناسب در خانه‌اش پیدا کردند.

مرد ۲۹ ساله که «مراد» نام داشت، پس از دستگیری به کارآگاهان گفت: «من از مدتی پیش «مژگان» را زیر نظر داشتم. می‌دانستم او تنها زندگی می‌کند و وسایل گرانقیمتی هم دارد. به همین خاطر نقشه سرقت از خانه‌اش را کشیدم.آن روز وقتی وارد شدم دست و پایش را بستم و کتکش زدم و او را مورد آزار و اذیت قرار دادم. بعد هم وسایل گرانقیمت خانه‌اش را جمع کرده بودم که در حال فرار دستگیر شدم.»

با توجه به اعترافات صریح متهم پرونده و تکمیل تحقیقات، صحنه حادثه بازسازی شد و متهم ازسوی قضات شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و علی یزدانپور و ایرج خنکدار-مستشاران دادگاه-پای میزمحاکمه ایستاد.

پس از بررسی مدارک پزشکی قانونی، شهادت مأموران نیروی انتظامی و اعترافات صریح متهم، او به اتهام سرقت و آزار و اذیت به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و به جرم ضرب و شتم مأمور پلیس به یک سال حبس تعزیری و به اتهام تجاوز به اعدام محکوم شد.

این حکم پس از تأیید در دیوان عالی کشور به اجرای احکام فرستاده شد و سحرگاه امروز، متهم در زندان رجایی شهر کرج پای چوبه دار رفت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.