امیرعلی متولی: فوق الباصرین ِ کور

دوشنبه, ۶ام شهریور, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

مقام معظم رهبری فرموده اند:

مشکلات اقتصادی موجب پریشانی فکر نمی شود اما مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می رباید!

هنوز در شگفتم که چگونه کسی که خود را رهبر ِ بابصیرت و فوق الباصرین می داند و تمام ِ اعوان و انصار وی نیز، دائم از بصیرت و کرامات ِ وی می گویند و او را برتر از شیخ خراسانی می خوانند و تبلیغ میکنند، فقر مردمش هرگز خاطر مبارکش را آزرده ننموده و همچون مرشدش خمینی که فرمود ” هیچ احساسی ندارم ” وی نیز نسبت به معیشت ِ مردم هیچ مسئولیت و دغدغه ای ندارد و فقط نگران ِ فرهنگ است ؟! و البته کدام فرهنگ ؟! اگر نگرانی فرهنگی خامنه ای را علامت نگرانی از اتفاقاتی که در مغز جوانان می افتد بدانیم نقض غرض کرده ایم چون که در مغز انسان گرسنه غیر از غرایز مشترکش با سایر حیوانات خبری نیست. از دگر سوی، شکم گرسنه هرچقدر هم گرسنه باشد قادر به از کار انداختن غریزه و از جملۀ غرایز مربوط به زیر شکم نیست کما اینکه یک آفریقایی قحطی زده هم در اولین فرصت بعد از صیدِ یک تکه نان و یک جرعه آب، می پرد روی جفتش و دوجین دوجین بچه تحویل ِ جامعه انسانی ِ گرسنه میدهد! اگر هم در فکر اصلاح ِ فرهنگ با جمع آوری ِ دیش ماهواره در منازل مردم یا گشت ارشاد و زوم کردن به روی ِ لنگ و پاچه مردم هستید و یا صندوق ِ عقب ِ خودرو را مکان ِ عمومی میدانید که باید گفت خواب دیدید خیر باشد، با اینهمه بگیر و ببند محصولتان این شده که بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایش دنیا و البته تیشرت ِ کوزی و فاطمه گول گردیده ایم الحمدلله و المنه، حال بماند عملهای ِ جراحی ِ زیبایی!

ضمنا لطف فرموده با بصارت ِ انبیایی خویش نگاهی دقیق تر به فرمان ِ ” ازدیاد جمعیت امت اسلامی ” بفرمایید، بنظرم میرسد که این بصارت یک لنگش درهواست!
برای ِ شفا هم که شده توصیه ام به رهبر معظم اینست که هرگاه فرصت شد سری به روزنامه های کثیرالانتشار ایران که مجوز خودتان را هم دارند بزنید و آمار و منحنی های مربوط به فلاکت در طول چند دهه ولایتتان را نیم نگاهی بیندازید.

جناب رهبر جهان ِ اسلام ( بجز اهل سنت که بیش از یک میلیارد نفر هستند )، در جهان امروز حقوق اولیه انسانی در قوانین ِ بین المللی، قانون اساسی کشور تقریبا واضح است و دلایلتان با عنایت به بصارتتان، برایِ محروم نمودن ِ اقشار ِ ملت از برخی حقوق اولیه انسانی به هیچ وجه مسموع نیست و نخواهد بود.

مثلاً وضع ِ اسفبار ِ کارگران، معلمان، کولبران، اهل سنت، بهاییان و غیرو در کشور بر کسی پوشیده نیست. آیا شما تا بحال به بلوچستان سری زده اید و از نزدیک وضعیت ِ آزاردهنده مردم را دیده اید ؟ لازم به یادآوری است که وسعت کشور سوریه با استان ِ سیستان و بلوچستان تقریبا برابری میکند ولی بشار اسد از سفره انقلاب سهم می برد اما کودک بلوچ حقی ندارد، بلوچستانی که یکی از بزرگترین معادن طلا را در خود جای داده است و مردمانش نیز اصیل و مهربان و با غیرتند. ولی همین مردم باید برای امرار معاش به قاچاق بنزین و مواد مخدر دست بیازایند و روزانه برای لقمه نانی نیز توسط نیروهای شما کشته شوند!

شنیده ایم می گویند که از فقرمیتوان بعنوان “ام الفساد ” نام برد و حضرتعالی نیز افاضات ِ بسیار در مورد ِ معیشت ِ مردم به مسولان ِ خود خطاب فرمودید؟ حاصل ِ افاضات ِ شما چه بود جز عمیقتر شدن ِ دره فقر و گسترش ناامنی و. ..؟!

اگر مسئولین از شما فرمانبرداری ندارند پس شما در این جایگاه چه میکنید؟اگر هم مطیع هستند که این وضعیت جاری کشور یعنی چه؟!

بر بسیاری پوشیده نیست که ثروتهای مملکت را یک یک به نابودی کشاندید و خرج ِ سوریه و فلسطین و غیرو نمودید و یا آقازاده ها را پورشه سوار و تاجر کردید و عراق و کربلا و نجفش را مطلّی نمودید ! پس برنامه شما برای مردم عادی چیست ؟ سرمایه ملی به تاراج میرود و رفسنجانی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی هم نداشته و ندارد، همگی پله پله، هم خوردند و هم بردند و هم ریخت و پاش کردند، حال اگر بگویید که بی خبر بوده اید که لیاقت ِ زمامداری ندارید و اگر هم با خبر بودید پس چه میکردید!؟ نکند که بصارت ِ شما هم در حد ِ انتخاب ِ بین ِ ” بد و بدتر ” است ؟! یا شاید هم عامل ِ کسی هستید و کمر به حذف ِ نام ایران بسته اید !؟ گرچه من میدانم که ایرانی نیستید!

اینقدر آش شور شده که خودتان هم با خویشتن درگیرید یکروز دولت به قوه قضائیه لگد میزند و فردا قوه مجریه به سپاه متلک می پراند و. .. ولی همچنان همگی در حال ِ چاپیدن هستند. حالا من مانده ام در مناظرات ِ انتصابی ِ شما که نامزدهای ریاست جمهوریتان اینهمه پته یکدیگر را روی آب می ریزند و امت ِ همیشه در صحنه هم با به به و چهچه نگاه میکنند و جبهه میگیرند که بین ِ ” بد و بدتر ” را باید بشناسیم، چطور میتوانند بین دو فاسد را تمییز دهند که خانه ملت را خراب کرده اند و به خودشان هم رحم نمیکنند ولی نهایتا امت ِ هواجو بعد از انتصابات، بصیرتشان را هم به رخ دیگران میکشند؟!

رهبر ِ امت ِ همیشه در صحنه، نگاهی به آمار ِ زندانیانی که خود ِ قوه قضاییه نشر میدهد بیاندازید که پشت آدمی می لرزد. دهها هزار نفر برای ِ مبلغی بدهی که از یک هفته حقوق ِ مدیران ِ نالایقتان کمتر است در حبس مانده اند و خانواده شان در به در یک لقمه نان اند!

چندهزار زندانی ِ عقیدتی که واقعا برای جامعه خطرناک هستند در زندانها ایام میگذرانند و معیارتان برای خطر ساز بودنشان چیست؟!

چندهزار زندانی بابت ِ مهریه در زندانها خوابیده اند که همه میدانیم در اکثر مواقع مهریه جنبه معامله و سودا پیدا کرده است؟

چه تعداد طفل معصوم بیگناه در داخل و بیرون زندان گرفتار هستند چون صاحبی ندارند !؟

چند هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی دارید که با حقوق ماهیانه پنجاه هزار تومان گذران میکنند!؟

از کردستان بگویم و کولبران یا اعدام ِ جوانان ِ این خطه که روزانه به دار ِ بلا میرقصند؟ یا از خوزستان بگویم و گرد و غبار و بی آبی و فلاکت و گرما ؟ بوشهر، کرمان، هرمزگان و….
وضعیت کارگران، معلمان، بازنشستگان و. … هم قوز ِ بالای قوز

دهها سال است که به اعدام ِ مجرمان ِ مواد مخدر پرداخته اید و بودجه سازمان ملل هم در خدمتان بوده که خورده اید و برده اید، حالا قاچاق کمتر شده یا مجرم ؟ چرا ؟ چون مردم گرسنه اند و قادر نیستند قاچاق را همچون وابستگان نظام شما با کانتینر انجام دهند و لذا گرفتار میشوند و می سوزند، بگذریم از آمار خانواده های ِ بیگناه ِ این همه زندانی که نان آوری ندارند و عددشان سر به فلک می کشد!

نمیدانم با این باندهای ِ دزد و شیاد و شارلاتان که شما جمع کرده اید و مدیریتشان میفرمایید آیا معیارتان با همه این اوصاف در انتخاب ِ مدیرانتان، فضایل اسلامی است و منحصر به نماز و دعای بیشتر، روزه طولانی تر، سجده غلیظ‌تر، لقب حاجی، انبوهی محاسن، کلفتی دستار، داغ ِ پیشانی و ادعای بسیار؟ یا فقط به میزان سودی که بدست می آورند تا سهم شما را نیز تقدیم کنند می اندیشید؟

پس تکلیف ِ حق الناس چه میشود که در مذهب تان هم مکرر تکلیف شده است؟

امروز کاری کنید که فردا خیلی دیر است

امیرعلی متولی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.