افزایش قیمت مسکن در تهران از اواسط سال ۱۳۹۰ همراه با تورم عمومی

یکشنبه, 10ام دی, 1391
اندازه قلم متن

در یک سال گذشته کمترین رشد قیمت در واحد های مسکونی لوکس و گرانقیمت شمال شهر تهران اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرآنلاین، بررسی داده های قیمت های پیشنهادی فروشندگان مسکن نوساز در تهران نشان می دهد که رشد قیمت ها در پاییز امسال شتاب بیشتری یافته است. قیمت مسکن در شهر تهران از اواسط سال ۱۳۹۰ همراه با تورم عمومی رو به افزایش بوده است ولی در چند ماه اخیر رشد قیمت ها حتی از آمار تورم پیشی گرفته است.

مهدی سلطان محمدی کارشناس اقتصادی و تحلیل گر بازار مسکن در این زمینه به خبر آنلاین گفت: در یک سال گذشته قیمت مسکن نوساز در تهران در بیشتر مناطق بیشتر از ۵۰ درصد افزایش یافته است . البته برای بسیاری از تحلیلگران بازار مسکن این افزایش در شهر تهران قابل پیش بینی بود. رکود چند ساله قیمت مسکن از سال ۱۳۸۷ و عقب افتادن آن از تورم، قیمت های واقعی مسکن را تا حد زیادی کاهش داده بود و چرخه های ادواری مسکن حکایت از پتانسیل رشد قیمت مسکن داشت. رشد شدید قیمت ها و خصوصا هزینه مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر انتظارات قیمتی را به سرعت افزایش داد و فرصت را برای رشد بیشتر مهیا کرد.

وی در ادامه افزود: داده ها بیانگر آن هستند که در یک سال گذشته کمترین رشد در واحد های مسکونی لوکس و گران قیمت شمال شهر تهران بوده است که البته بررسی دقیق تر داده ها در دو سه ماه گذشته حاکی از آن است که رشد این مناطق شتاب بیشتری یافته است به طوری که بیشترین رشد قیمت ها در پاییز امسال در همین مناطق بوده است. مقایسه قیمت های آذر ماه با متوسط سه ماهه پاییز نشان دهنده رشد فزاینده قیمت ها در آذر ماه است
قیمت مسکن نوساز در برخی از مناطق شهر تهران
maskan


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.