کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل باردیگر نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

چهارشنبه, 22ام شهریور, 1396
اندازه قلم متن

روز سه‌شنبه، ۲۱ شهریورماه ۹۶، زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در گزارش تازه خود، بار دیگر نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از رادیو فردا، طی گزارش تازه ارائه شده توسط کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، بار دیگر ایران، به خاطر نقض حقوق بشر، محکوم گردید.
در این گزارش آمده است که ایران همچنان به‌شدت آزادی عقیده و بیان را محدود می‌کند.

آقای رعد الحسین گفته است که دفتر او گزارش‌های متعددی از مدافعان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌های اجتماعی که دستگیر و بازداشت شده‌اند، دریافت کرده است.

این گزارش می‌گوید: بدرفتاری با زندانیان گسترده است و علاوه بر این، قوه قضائیه همچنان مردم را به مجازات‌هایی که «بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز» خوانده شده‌اند، ازجمله قطع عضو، محکوم می‌کند.

گزارش کمیسر عالی حقوق بشر می‌افزاید: ایران همچنان بالاترین میزان سرانهٔ اعدام در جهان را داراست، و ازجمله، از آغاز سال جاری میلادی دستکم چهار نفر که در هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال داشته‌اند اعدام شده‌اند.

این گزارش همچنین به اصلاحیهٔ قانون مجازات قاچاقچیان مواد مخدر اشاره کرده که صدور احکام اعدام در جرائم مربوط به مواد مخدر را کاهش می‌دهد. این اصلاحیه در انتظار نظر شورای نگهبان است.

لازم به ذکر است، که در تاریخ ۶ تیرماه ۹۶، ۲۶۵ تن از نماینده پارلمان اروپا نیز، با امضای بیانیه‌ای، نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.