گزارش آکسیون کمپین آزادی کارگران و زندانیان سیاسی در فرانکفورت

پنجشنبه, 13ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

اعتصاب غذای رضا شهابی و دیگر زندانیان در زندان گوهردشت با خواست آزادی بی قید و شرط انعکاس وسیعی در ایران و خارج از ایران داشت و با وجود پایان اعتصاب غذا فعالیت ها کماکان به اشکال مختلف حول آزادی کارگران و دیگر فعالین اجتماعی در ایران همچنان ادامه داشته و دارد. فعالیت برای راه اندازی کمپین آزادی کارگران و زندانیان سیاسی در فرانکفورت نیز از مدتها شکل گرفت و نتیجتا اولین آکسیون در روز شنبه ۳۰ سپتامبر در مرکز شهر فرانکفورت برگزار شد. این آکسیون همزمان شد با گردهمایی سراسری در هانوفر آلمان که از شهر فرانکفورت نیز تعدادی در آن شرکت کرده بودند .

تعدادی زیادی از فعالین شهر فرانکفورت در آکسیون حضور داشتند . زمان آکسیون ۳ ساعت و با هدف اطلاع رسانی درباره وضعیت زندانیان در ایران و نیز جمع آوری امضای حمایتی از آنان بود . متاسفانه بعد از حدود یک ساعت باران بسیار شدیدی محل را از جمعیت خالی و آکسیون نیز که در فضای باز بود ناتمام ماند .

در همان مدت ۱ ساعت در محل اطلاعیه هایی به زبان آلمانی که در آن عکس زندانیان درج شده بود پخش گردید ، با مراجعه کننده گان به میز اطلاعاتی صحبت شد و اطلاعاتی در رابطه با وضعیت کارگران و معلمان و نیز اعتراضات آنان منتقل شد.

در میان شرکت کننده گان نیز بر ضرورت ادامه آکسیویهای مشترک در محل که بتواند جنبش اجتماعی در ایران منجمله برای آزادی زندانیان سیاسی را تقویت کند به بحث فعالی تبدیل شد و همانجا توافق و قرار و مداربرای روزهای آتی فراهم گردید منجمله برپایی آکسیونی در روزهای آتی همزمان با نمایشگاه بین المللی در فرانکفورت که هر ساله نیز غرفه رژیم اسلامی در آن برقرار است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.