خودداری مسئولان از اعزام رضا شهابی به بیمارستان علیرغم وخامت حال

جمعه, 14ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه اعلام کرد که دادستانی و نیروهای امنیتی برای انتقال رضا شهابی به بیمارستان و رسیدگی به وضعیت جسمانی وی اقدام نمی‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، خانواده رضا شهابی پس از ملاقات حضوری روز چهارشنبه ۱۲ مهر اعلام کردند که او «از درد و سوزش معده، بی‌حسی سمت چپ بدن و پاها رنج می‌برد».

همچنین بدن رضا شهابی اخیراً ورم می‌کند و کبود می‌شود اما تا کنون اقدامی برای انتقال این کارگر زندانی به بیمارستان انجام نشده است.

آقای شهابی روز پنجم مهر، پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا، ‌در پی درخواست خانواده اش، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه و برخی دیگر از تشکل‌های کارگری در ایران و جهان و همچنین به دنبال قول یک «مقام ارشد امنیتی» برای رسیدگی جدی به خواسته‌اش اعتصاب غذای خود را متوقف کرد.

اعتصاب غذای این فعال کارگری در اعتراض به وضعیت پرونده و محسوب نکردن مرخصی پزشکی او به عنوان دوره محکومیت صورت گرفته بود.

صبح روز هجدهم مردادماه رضا شهابی برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان محبوس بودنش از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام داشته که وی باید تا ۱۸ دی‌ماه ۹۷ در زندان باشد.

پنج ماه از این محکومیت به طور غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر برده است.

رضا شهابی که در روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شده بود، به دلیل ضرب و شتم مأموران امنیتی در زمان بازداشت و بازجویی، در دوره محکومیت دو بار تحت عمل جراحی (گردن و کمر) قرار گرفت و به دلیل وضعیت جسمی بسیار وخیم، مسئولان قضایی با تأییدیه پزشکی قانونی و اخذ وثیقه سنگین با مرخصی استعلاجی نامبرده برای مدت باقی‌مانده حبس موافقت نموده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.