افزایش ٩٧ درصدی تورم طی ٢٠ ماه گذشته

یکشنبه, 17ام دی, 1391
اندازه قلم متن

tavarom
خبرگزاری نیمه رسمی فارس با انتشار این خبر همچنین عنوان کرد، امروز رکورد سقوط شاخص ارز در ایران شکسته شد.

این خبرگزاری در گزارشی درباره میزان تورم طی ماه‌های گذشته نوشته است: «ارقام نرخ تورم از فروردین سال گذشته نشان می‌دهد این نرخ سیر صعودی داشته و روند افزایشی خود را در سال جاری نیز حفظ کرده است.»

این رسانه نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، علت افزایش این نرخ را ناکارآمدی بانک مرکزی٬ رشد نقدینگی و نوسانات ارزی اعلام کرده است.

آنطور که این رسانه گزارش کرده، «شیوه تعیین مزد در حال حاضر مترقی و مطابق با شرایط اقتصاد، بازار و بهره‌وری نیروی کار نیست و همین موضوعات نارضایتی جامعه کارگری را افزایش داده است.»

به نقل از ار اف ای، افزایش نرخ تورم٬ بیکاری و نقدینگی در ایران در سال‌های اخیر که از نتایج سیاست‌های دولت مورد حمایت آیت الله علی خامنه‌ای است٬ وضعیت معیشتی مردم را وخیم کرده است.

رکورد سقوط شاخص بورس شکست

این در حالی است که این خبرگزاری همچنین طی گزارش جداگانه‌ای عنوان کرده است، رکورد بیشترین ریزش روزانه شاخص در ٢٠ ماه اخیر شکست.

این خبرگزاری دراین رابطه نوشته است: اثر منفی دو عامل، «توقف نمادها» و «خرید اعتباری کارگزاران»، موجب شدند تا رکورد بیشترین ریزش روزانه شاخص در ٢٠ ماه اخیر با ۵٨٩ واحد شکسته و این متغیر مهم آماده برگشت به کانال ٣۶ هزار واحدی شود.

این رسانه در این رابطه عنوان کرده است: «شاخص بورس با قرار گرفتن در رقم ٣۶ هزار و ۵٩ واحدی، آماده نزول به کانال ٣۶ هزارتایی شد، اما ریزش ۵٨٩ واحدی دماسنج بازار سهام، موجب شد تا رکورد بیشترین ریزش شاخص در ٢٠ ماه اخیر شکسته شود، چرا که از اول اردیبهشت سال گذشته تا به امروز بیشترین افت روزانه شاخص مربوط به چهارم خرداد سال پیش با منفی ۵٧١ واحد بود. با این حال هنوز رکورد بیشترین روزانه شاخص در کل تاریخ که با ۶٣۶ واحد در ١١ اردیبشهت سال ٩٠ ثبت شده ، پابرجا است.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. تا که بود این ملک و روزگار —– زین ده ویران دهمت صدهزار

    تا زمانی که در بر همین پاشنه میچرخد و تا زمانی که ” روستا زادگان ناقص عقل ” بر ما حکم میرانند ، این داستان همیشه ادامه دارد