تهدید محمد کاهکش در زندان اوین از سوی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات

سه شنبه, 9ام آبان, 1396
اندازه قلم متن

روز یکشنبه هفتم آبان ماه محمد کاهکش، ورزشکار محبوس در بند هفت زندان اوین، از سوی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات مورد تهدید قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مأموران وزارت اطلاعات روز یکشنبه هفتم آبان ماه محمد کاهکش، ورزشکار زندانی را احضار و از وی خواسته‌اند تکذیبیه‌ای بنویسد و اعلام کند که او در زندان نیست و بازداشت او به خاطر مسائل ورزشی دروغ است اما محمد کاهکش درخواست آن‌ها را رد و اعلام کرده است تا زمان آزادی به اعتراض خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است که نیروهای امنیتی در هفته‌های اخیر منزل این ورزشکار را نیز تفتیش و وسایل وی را ثبت و ضبط کرده‌اند.

محمد کاهکش که متولد ۳۱ شهریور سال ۶۶، اهل و ساکن خوزستان است، در سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار از طرف فدراسیون پرورش اندام اسرائیل که زیر نظر فدراسیون جهانی پرورش اندام «ای.اف.بی» است به مسابقات جایزه بزرگ اسرائیل دعوت شده و این دعوت در سال‌های بعد هم تکرار شده است.

بنا بر روال قانون خروج ورزشکاران در ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی، وزارت اطلاعات باید به ورزشکاران اجازه خروج بدهد و مسابقه را تایید کند. او نیز چند روز پس از آن ماجرا به وزارت اطلاعات در مورد این موضوع اطلاع رسانی کرده و مدت ها منتظر جواب مانده اما نه جواب مثبت گرفته و نه جواب منفی. او برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کرده اما هیچگاه سفری به اسرائیل نداشته است،

محمد کاهکش در تاریخ ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۶، بر اساس احضار وزارت اطلاعات از خوزستان به تهران آمده و توسط این نهاد دستگیر شده است.

کاهکش مدت ۱۰ روز در سلول انفرادی و بازجویی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات بوده و پس از ده روز بازجویی و تحمل انفرادی، پرونده او نزد علی قناعتکار، بازپرس شعبه یک دادسرای «شهید مقدس» اوین رفته است.

همکاری ورزشی با رژیم صهیونیستی، تبلیغ به نفع رژیم صهیونیستی، توهین به رهبری و توهین به مقدسات اسلامی، از اتهاماتی است که به محمد کاهکش تفهیم شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.