علیرضا گلی‌پور؛ تداوم اعتصاب غذا علیرغم وخامت حال

دوشنبه, 15ام آبان, 1396
اندازه قلم متن

علیرضا گلی‌پور، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، پس از دو هفته اعتصاب غذا هم اکنون در وضعیت نامساعد جسمانی به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علیرضا گلیپور که از ۲۰ مهرماه در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف خود دست به اعتصاب غذا زده است، طی روزهای اخیر در بند هشت اوین دچار خونریزی گشته و چندین بار به بهداری زندان منتقلشده است؛ این زندانی سیاسی طی این مدت بیش از ۱۶ کیلوگرم کاهش وزن داشته و با افت شدید فشار نیز روبهرو بوده است.

گفتنی است که علیرغم وخامت حال و تداوم اعتصاب غذای علیرضا گلیپور مسئولان تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نکرده‌اند.

علیرضا گلیپور، متولد۱۳۶۵، ساکن تهران و دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۹۱ از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد. او از زمان بازداشت تا اردبیهشت ماه ۱۳۹۴ از حق داشتن وکیل محروم بوده است. اولین جلسه دادگاه او در روز ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴ تشکیل شد، جلسه بعدی که قرار بود در تاریخ ۲۵ آبان ماه امسال برگزار شود به زمان دیگری موکول شد. این جلسه نهایتا در تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. علیرضا گلیپپور ۲۶ اردیبهشت همان سال به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق محکوم شد، حکمی که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۱۵ سال زندان قابل اجرا است.

آزیتا قره بیگلو، وکیل علیرضا گلیپور پیش تر درباره اعتصاب غذای موکلش در زندان اوین گفته بود: «در یک وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد و به همین دلیل اعتصاب غذا کرده. بیماری قلبی و کبدی و مشکلات جسمی زیادی دارد. پزشکی قانونی تایید کرده که او توان تحمل حبس ندارد بعد از ۵ سال و نیم زندان مرخصی درمانی دادند ولی هنوز مدت زمان مرخصی تمام نشده بود که او را به زندان بازگرداندند . الان هم که ۱۵ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد و حالش اصلا خوب نیست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.