مصدومیت بیش از ۵۳۰۰ تن در زلزله تا این لحظه

دوشنبه, ۲۲ام آبان, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس از اسلام‌آباد غرب، خبر داد که برخی از بیمارستان‌های منطقه، به شدت با کمبود امکانات مواجهند.

آخرین گزارش‌ها از استان کرمانشاه حاکیست که تعداد کشته‌شدگان حادثه زلزله ۳۲۸ تن و تعداد مصدومان به بیش از ۵۳۰۰ تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهنام سعیدی، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور، صبح روز دوشنبه ۲۲ آبان، اعلام کرد که ۲۳۶ تن در سرپل‌ذهاب، ۲۲ تن در اسلام‌آباد غرب، ۱۵ تن در ثلاث باباجانی، ۱۴ تن درکرند غرب، ۲۸ تن در قصر شیرین، ۱۰ تن در کرمانشاه و سه تن نیز در جوانرود کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، شهرستان سرپل‌ذهاب که بیشترین کشته‌ها را داشته،‌ خسارت زیادی دیده و از جمله خبرگزاری تسنیم از تخریب نیمی از ساختمان‌های این شهر خبر داده است. هنوز هیچ مقام رسمی این گزارش را تائید نکرده‌است.

درهمین حال، به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، سازمان پزشکی قانونی استان کرمانشاه اعلام کرد که تاکنون برای ۲۱۴ تن از کشته‌شدگان این حادثه مجوز دفن صادر شده‌است.

در این میان، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد نجات جمعیت هلال احمر، اعلام کرد که عملیات آواربرداری و جست‌وجو ادامه دارد.

کمبود امکانات در بیمارستان‌ها

به گزارش ایرنا، مناطق زلزله‌زده با کمبود دارو، سرم، تخت و تجهیزات مواجه هستند.

درهمین حال، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس از اسلام‌آباد غرب، خبر داد که بخشی از بیمارستان تازه ساز اسلام‌آباد غرب به دلیل زلزله تخریب شده‌است.

وی اعلام کرد که برخی از بیمارستان‌های این منطقه، تخت‌های بیمارستانی را در حیاط مستقر کرده‌اند و «به شدت با کمبود نیرو و امکانات مواجهند».

زمین‌لرزه‌ای قوی در استان کرمانشاه در شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان، در همدان، اراک، زنجان، سنندج، تبریز و چند شهر دیگر و نیز در مناطقی از عراق و دیگر کشورهای منطقه احساس شده‌است.

پس از زمین‌لرزه اصلی، پس‌لرزه‌ها همچنان ادامه داشته و دقایقی پس از آن، دو پس‌لرزه نسبتا بزرگ ۴.۶ ریشتری و ۴ ریشتری نیز رخ داده‌است.

از: پیک ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.