۷۰ روز بازداشت موقت؛ از سرنوشت محمدمیلاد زم خبری در دست نیست

سه شنبه, 23ام آبان, 1396
اندازه قلم متن

با گذشت هفتاد روز از بازداشت موقت «محمدمیلاد زم» برادرِ «روح‌الله زم» بنیان‌گذار وب‌سایت افشاگر «آمدنیوز»، هنوز هیچ خبری از وی در دست نیست.

یکی از منابع خبری در زندان اوین اطلاع داده است که حجت‌الاسلام «محمدعلی زم» معاون پیشین شهردار تهران و رئیس اسبق حوزه هنری، مدت دو هفته است که با دستور «عباس جعفری دولت‌آبادی» دادستان تهران، از ورود به دادسرای عمومی و انقلاب تهران برای پیگیری سرنوشت خانواده‌ خود منع شده است.

هم‌اکنون دو عضو خانواده این روحانی در بازداشت نیروهای امنیتی حفاظت اطلاعات قوه قضائیه به سر می‌برند.

دیگر عضو زندانی این خانواده، دخترِ خواهر «محمدعلی زم» است که یک‌ماه قبل با هجوم نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شده است.

اتهام همگی این افراد، ارتباط با «آمدنیوز» و «روح‌الله زم» عنوان شده است.

مأموران امنیتی برای فشار به «روح‌الله زم»، خواسته‌ی «بازگشت او به کشور» و «تعطیلی رسانه‌ی آمدنیوز» را مطرح کرده‌اند.

پیش‌تر نیز یکی از افراد این خانواده و دو تن دیگر از خواهرانش بیش از چهار ماه را در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین گذراندند تا شاید مأموران، سر نخی از ارتباطات این خبرنگار با داخل کشور پیدا کنند.

این زندانی سابق از طریق منابع خبری خود در زندان اوین، دریافته که علاوه بر ممنوع‌الورودی «محمدعلی زم» به دادسرای عمومی و انقلاب، «محمدمیلاد زم» مدت هفت هفته است که بازجویی نشده و در حالت بلاتکلیف در بند ۲۴۱ زندان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه نگهداری می‌شود.

وی هم‌چنین در زندان دچار «افسردگی حاد» شده و مأموران به او قرص‌های اعتیادآور و خواب‌آور می‌دهند تا در سلول بیدار نباشد.

هم‌چنین خانواده‌ی آقای زم موفق نشده‌اند تماس یا ملاقاتی با این زندانی خود داشته باشند.

وب‌سایت «آمدنیوز» با گذشت دو سال از راه‌اندازی خود، اخبار زیادی را از پشت پرده قدرت در ایران منتشر کرد که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به «جاسوسی زهرا لاریجانی برای کشورهای غربی»، «۶۳ حساب بانکی صادق لاریجانی» رئیس قوه قضائیه، «قتل محمدحسین تاجیک فرمانده پیشین ارتش سایبری ایران» به دست پدرش و سازمان اطلاعات سپاه، و «پرونده سعید طوسی» قاری قرآن محبوب بیت رهبری اشاره کرد.

مأموران امنیتی با بازداشت پنج تن از اعضای خانواده «روح‌الله زم» و تحت فشار قرار دادن آنان قصد دارند با اخذ اعترافات اجباری، زمینه را برای بازداشت اعضای دیگر این خانواده مهیا کنند تا «روح‌الله زم» را مجبور به بازگشت به کشور و تعطیلی «آمدنیوز» کنند.

از گویا نیوز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.