اهدای جایزه هم‌پیوندی در برلین به یک ایرانی

چهارشنبه, ۲۹ام آذر, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

برای نخستین بار جایزه هم‌پیوندی Integrationspreis در برلین به یک ایرانی اهدا شد. این جایزه هر سال به افرادی که در هم‌پیوندی و ادغام با جامعه آلمان تلاش کرده‌اند، اهدا می‌شود.

 
 شنیدن صوت

محمد پاسدار، مدیر تلویزیون ایرانیان برلین، که بیش از ۴۵ سال در آلمان زندگی کرده، روز دوشنبه (۱۸ دسامبر/ ۲۷ آذر) این جایزه را به پاس سال‌ها همکاری و تلاش برای ادغام خارجی‌‌ها در جامعه آلمان و ایجاد پلی میان فرهنگ ایران و آلمان دریافت کرده است.

این جایزه هر ساله از سوی شهرداری منطقه شارلوتن‌بورگ برلین به یک انجمن یا نهاد و شخصی که در هم‌پیوندی و ارتباطات چندفرهنگی نقش داشته است، اهدا می‌شود.

محمد پاسدار در مراسمی که به همین منظور روز دوشنبه (۱۸ دسامبر/ ۲۷ آذر) در شهرداری منطقه شارلوتن‌بورگ برلین برگزار شد، این جایزه را در حضور سناتور همپیوندی، کار و امور اجتماعی، رئیس شورای نمایندگان مجلس منطقه و شهردار این منطقه دریافت کرد.

محمد پاسدار که زاده مشهد است، در رشته مهندسی ماشین‌آلات در ایران تحصیل کرد و از سال ۱۳۵۰/۱۹۷۱ به آلمان آمد. در سال ۱۹۷۹ به استخدام کمپانی فولکس‌واگن و پورشه در آمد و بیش از ۳۰ سال در این زمینه مشغول فعالیت بود.

جایزه هم‌پیوندی Integrationspreis در برلین به محمد پاسدار اهدا شد

محمد پاسدار پس از انقلاب اسلامی در ایران، تلویزیون ایرانیان برلین را در این شهر به راه انداخت. برنامه‌های این تلویزیون در حال حاضر هفته‌ای یک ساعت از یکی از کانال‌های تلویزیونی این شهر پخش می‌شود.

محمد پاسدار به خاطر علاقه‌‌اش در یاری به پناهجویان از چندی پیش همکاری خود با اداره ایالتی امور پناهندگان Landesamt für Flüchtlingsangelegenheiten را آغاز کرده و در طول این سال‌ها قدم‌های موثری در همگرایی و هم پیوندی پناهندگان با جامعه آلمان برداشته است.

او در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید: «من به عنوان فردی که بیش از ۴۰ سال پیش به این کشور آمدم، معتقدم اولین و مهم‌ترین راه ادغام در این جامعه یادگیری زبان است. هر پناهنده‌ای که به آلمان می‌آ‌ید تا زمانی که نتواند به زبان این کشور صحبت کند، با مشکلات بی‌شماری روبه‌روست. تنها با یادگیری زبان این کشور است که هر پناهنده‌‌ای می‌تواند از حق خودش دفاع کند، مشغول به تحصیل یا کار شود و در نهایت پیشرفت کند.»

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.