بازداشت ربابه رضایی و تعدادی از تجمع کنندگان مقابل وزارت کار

سه شنبه, ۵ام دی, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

شهروند خبرنگاران حاضر در محل

این گزارش تکمیل می شود…​

نیروهای امنیتی و انتظامی حاضر در جلوی وزارت کار تعدادی از شرکت کنندگان تجمع اعتراض به وضعیت رضا شهابی را پس از ضرب و شتم شدید بازداشت کردند. بنابر خبرهای رسیده تا کنون ۲۸ نفر مرد و ۹ زن بازداشت شده اند. تصاویر متعددی از برخورد خشونت آمیز ماموران انتظامی با تجمع کنندگان برای ایران وایر ارسال شده است که می توانید در این آلبوم تصویری آنها را ببییند.

حسن سعیدی،‌ عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، به دلیل ضرب و شتم از سوی ماموران امنیتی در مقابل وزارت کار به اورژانس بیمارستان شریعتی منتقل شده است.

سندیکای شرکت واحد شمار بازداشت شدگان تا این لحظه را ۵۱نفر شامل ۴۱مرد و ۱۰ زن در تجمع امروز برای دادخواهی در مورد وضعیت رضا شهابی اعلام کرد. رضا شهابی، در زندان دچار سکته شده و جمعی از فعالان دانشجویی و کارگری همسرش را در مراجعه به وزارت کار همراهی می‌کردند. همسر آقای شهابی ازجمله بازداشت‌شدگان است.

گفته می‌شود مردان بازداشت‌شده را به اوین منتقل کرده‌اند و ربابه رضایی به همراه باقی بازداشت‌شده‌ها به ساختمان وزرا انتقال داده‌اند.

خبرگزاری ایلنا به نقل از معاون روابط کار وزیر کار: در فضایی آرام آماده دیدار با همسر رضا شهابی (ربابه) هستم. او همچنین افزوده است این بازداشت‌ها خارج از محدوده وزارت کار صورت گرفته است.

یک منبع آگاه به ایران وایر گفت: « به ربابه رضایی گفته شده است در صورتی که متعهد شود هیچ تجمعی برگزار نکند آزاد خواهی شد.» همچنین بازداشت شدگان با کسب تعهد آزاد
می شوند و البته وعده پیگیری وضعیت رضاشهابی را نیز به همسرش داده اند.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.