خلیل‌آبادی: نام‌گذاری تونلی در پایتخت به نام “مصدق”

چهارشنبه, ۶ام دی, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از نام‌گذاری تونل آرش- اسفندیار به نام مصدق خبر داد و گفت: این نامگذاری در نوبت بررسی در صحن علنی شورای شهر است.

حسن خلیل‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با توجه به درخواست مردمی و درخواست حجت‌الاسلام دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات مبنی بر نام‌گذاری خیابانی به نام مصدق که در مراسم نامگذاری اتوبان نیایش به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان شد، گفت: کمیته نام‌گذاری پس از بررسی، نام‌گذاری خیابانی به نام مصدق را پس از تشکیل شورای پنجم در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه چند خیابان برای نام‌گذاری به نام مصدق پیشنهاد شد، گفت: نهایتا پیشنهاد شد که تونل در حال ساخت آرش- اسفندیار که در حال حاضر در بیش از ۹۵ درصد پیشرفت قرار دارد، پس از تکمیل به نام مصدق گذاشته شود.

خلیل آبادی با بیان اینکه نام‌گذاری تونل آرش – اسفندیار به نام مصدق در کمیته نام‌گذاری به تصویب رسیده است، تصریح کرد: این نام‌گذاری در نوبت ورود به دستور است تا در صحن علنی شورا بررسی و تصویب شود.

به گزارش ایسنا، بهره برداری از هفتمین طرح تونلی شهر تهران، سبب تسهیل دسترسی‌های شرقی- غربی در یکی از پرتراکم ترین مناطق پهنه شمالی پایتخت (منطقه ۳) خواهد شد. تونل آرش- اسفندیار که از خیابان آرش شرقی آغاز شده و با عبور از زیر بزرگراه مدرس، خیابان آرش غربی، بلوار آفریقا، بلوار اسفندیار و خیابان حضرت ولیعصر(عج) به وسیله یک رمپ خروجی به ابتدای بزرگراه نیایش می‌رسد، شامل حدود ۱۴۰۰ متر معبر تونلی و بیش از ۱۱۰۰ متر مسیر دسترسی است. بهره برداری از این پروژه، تبعات ترافیکی ناشی از قطع ارتباط معابر شرقی- غربی منطقه توسط بزرگراه شهید مدرس و خیابان حضرت ولیعصر(عج) را به حداقل خواهد رساند.

از: ایسنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. شگفتا که این کا را با ۴۰ سال تاخیر انجام میدهند!. این جماعت آخوند واقعا نمک نشناس هستند. زیرا خودشان خوب میدانند که ولینعمت اصلی آنها همین مصدق و مصدقیون بوده اند! و اگر نبودند جماعت روشنفکر! و فرنگ مآب! مصدقیست ها،حتی روح آخوند هم نمی توانست لحظه ای خواب حکومت را ببیند