احضار نجیبه صالح‌زاده به دادگستری شهرستان سقز

دوشنبه, 2ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن

نجیبه صالح‌زاده، همسر محمود صالحی (فعال کارگری)، روز گذشته طی تماس تلفنی به شعبه سوم دادگستری شهرستان سقز احضار شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شعبه سوم دادیاری دادگستری شهرستان سقز روز گذشته اول بهمن ماه نجیبه صالح‌زاده همسر محمود صالحی را احضار کرده است.

بنا بر این ابلاغیه خانم صالح‌زاده ظرف مدت ۵ روز آینده باید با این شعبه مراجعه کند.

گزارش اداره اطلاعات شهرستان سقز علیه وی، دلیل این احضار عنوان شده است.

نجیبه صالح‌زاده پیش از این در سال ۹۵ نیز به اتهامات «توهین به مقدسات» و «توهین به رهبری» محاکمه گشته است.

محمود صالحی، ۴۵ ساله، کارگر نانوا و از بنیانگذاران «کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری» ساکن شهر سقز در استان کردستان است که بارها به دلیل اعتراضات کارگری و تلاش برای سازماندهی کارگران بازداشت و زندانی شده است. او روز هشتم اردیبهشت ۱۳۹۴ و قبل از روز جهانی کارگر (یازده اردیبهشت) از سوی نیروهای وزارت اطلاعات شهر سنندج بازداشت شد و پس از یک ماه با حاد شدن وضعیت کلیه‌هایش با قرار کفالت آزاد شد و به بیمارستان انتقال یافت.

شعبه اول دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی سعیدی در بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۴ محمود صالحی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل جمعیت معارض» در مرحله بدوی به ۹ سال زندان محکوم کرد. دادگاه تجدیدنظر در بهمن ماه ۱۳۹۵، علیرغم حضور این فعال کارگری به دلیل غیبت نماینده دادستان برگزار نشده ولی دادگاه تجدیدنظر به صورت غیابی حکم را از ۹ سال به یک سال تبدیل و در ۱۲ آبان ماه اجرا کرد. وی در پی اعتراض گسترده سازمان های حقوق بشری در دوم آبان ماه از زندان سقز آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.