رئیس اداره منابع آب بانه: ذخیره آب سد بانه ۵۰۰ هزارمتر مکعب است /کمبود آب شرب از مهم‌ترین مشکلات بانه

چهارشنبه, ۴ام بهمن, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

رئیس اداره منابع آب بانه گفت: در حال حاضر از مجموع چهار میلیون مترمکعب ظرفیت مخزن سد بانه که منبع اصلی تأمین آب شرب این شهر است ، ۵۰۰ هزار مترمکعب آب باقی مانده است.

به گزارش ایلنا، انور کریم کانی در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بانه با اشاره به میزان بارش نزولات جوی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال آبی جاری که از ابتدای اول مهر ماه امسال بوده تاکنون ۲۷۷ میلی متر بارندگی در ایستگاه های هفت گانه شهرستان بانه به ثبت رسیده است.

وی افزود: بر اساس میزان این بارش، در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته بیش از ۳۱ درصد افزایش داشتیم اما در دراز مدت با دوازده درصد کاهش مواجه بودیم.

رئیس اداره منابع آب بانه تصریح کرد: با توجه به سطحی بودن منابع دخیره ای آب در بانه فقط بارش برف است که می تواند موجب انباشت و ذخیره آب در منابع آبی این شهرستان شود که متاسفانه امسال برف قابل ملاحضه ای نباریده و بارش ها غالبا بصورت باران بوده است.

وی با اشاره به میزان آب موجود در سد بانه تصریح کرد: در حال حاضر فقط ۵۰۰ هزار متر مکعب از حجم این سد آب وجود دارد که از این میزان هم ۲۰۰ هزار متر مکعب آن قابل استفاده است.

کریم کانی همچنین به حجم آب سد عباس آباد هم اشاره کرد و گفت: در این سد نیز در حال حاضر ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب آب موجود است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.