گردو غبار شدید در سیستان و بلوچستان/ کاهش دما در سطح استان

دوشنبه, ۹ام بهمن, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن


رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌‌ای جوی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان از وجود گرد و غبار به دلیل وزش شدید باد در این استان خبرداد.

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: براثر گرد وخاک ناشی از باد شدید کمینه دید در زهک و نصرت آباد به ۵۰۰ متر و در زابل به ۲۰۰۰ متر رسید.

وی گفت: کاهش دما از روز گذشته در شمال استان شروع شده و بامداد امروز در سردترین ساعات دمای زابل و زهک به ۴- و هامون به ۳- درجه سلسیوس رسید.

ملاشاهی عنوان کرد: ساعت ۸:۳۰ هوای بزمان نسبت به روز گذشته ۹ درجه، خاش ۳، زابل ۶، میرجاوه ۴، نصرت آباد ۱۱ درجه سردتر شده است. به تدریج طی ساعات آینده در زاهدان نیز باید منتظر کاهش دما باشیم وزش بادهای سرد در شمال استان، نوار غربی روی کویر لوت و شورگز تابعدازظهر تداوم دارد، در جنوب شرق استان محدوده سراوان تا خاش برای امروز وزش باد از سمت جنوب غرب شدید برآورد می‌شود و همراه با گردوخاک هست.

وی خاطرنشان کرد: در سواحل نیز از ظهر به بعد سرعت باد قابل توجه است و دریا مواج و متلاطم خواهد بود، شرایط دریا برای عملیات صیادی مناسب نیست.
وی افزود: بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب شرق استان شرایط برای رگبارهای پراکنده، گاهی رعدوبرق فراهم می‌شود.

در پایان اظهار داشت: فردا در سطح استان از سرعت باد کاسته شده و تداوم سرما و یخبندان پدیده غالب جوی استان تا پایان هفته است.

بیشترین سرعت باد در مناطق استان مربوط به شهرستان زابلاست که ۸۳ کیلومتر بر ساعت اعلام شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.