دادستان کل کشور: نمی‌توانیم اسامی قاچاقچیان را اعلام کنیم

پنجشنبه, 12ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، دادستان کل جمهوری اسلامی ایران، گفته است که نمی تواند اسامی افرادی را که در قاچاق کالا در ایران دست دارند، اعلام کند، زیرا، جرم این افراد هنوز قطعی نشده است. دادستان کل کشور پیش از این گفته بود که اساساً مبارزه با قاچاق در ایران بیهوده است زیرا دست اندرکاران قاچاق در این کشور صدر تا ذیل حکومت اسلامی ایران را تشکیل می دهند.

با این حال، او در اظهاراتی که امروز یازدهم بهمن ماه در نشست مسئولان حقوقی پلیس ایراد کرد، گفت که “قاچاق در ایران موضوعی است پیچیده” و اگر چه اطلاعاتی در مورد عوامل قاچاق در کشور در دست است، اما، مادام که جرم افراد قطعی نشده، “فاش کردن اسامی آنان مجاز نیست.” دادستان کل کشور سپس تصریح کرده است : “پی گیر امر قاچاق هستیم ولی هنوز به نتیجۀ ملموسی نرسیده ایم که بخواهیم اسامی افراد را اعلام کنیم.”

پیش از این حجت الاسلام منتظری اعتراف کرده بود که عوامل قاچاق در ایران خود مقامات دولتی هستند و به همین دلیل مبارزه با آن بی حاصل است. در اظهارات امروزش دادستان کل جمهوری اسلامی مجدداً اعتراف کرد که اساساً این حجم از قاچاق نمی تواند بدون دخالت افرادی خاص صورت بپذیرد.

گفتۀ مقامات و آمار رسمی، حجم واردات قاچاق در ایران به بیش از ۴٠ میلیارد دلار بالغ می شود و بیش از ٩۰ درصد واردات قاچاق از طریق مبادی رسمی و گمرک کشور صورت می پذیرد که همگی در کنترل سپاه پاسداران و نیروهای نظامی است.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.