تعطیلی مدارس ابتدایی تهران به دلیل آلودگی هوا

دوشنبه, ۱۶ام بهمن, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

تهران (عکس از آرشیو)

آلودگی بیش از حد هوای تهران باعث تعطیلی مدارس ابتدایی، توقف فعالیت معادن شن و ماسه و ممنوعیت ورود کامیون‌های دودزا به این شهر شد. طرح ترافیک زوج و فرد نیز از درب منازل اجرا می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران اعلام کرد که  روز دوشنبه (۱۶ بهمن / ۵ ژانویه) کلیه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی  و مقطع ابتدایی مدارس استان به جز شهرستان‌های پردیس، فیروزکوه و دماوند تعطیل خواهد بود.

کیومرث کلانتری تاکید کرد که بر اساس تصمیم “کارگروه هفتگی کاهش آلودگی هوای تهران”، علاوه بر این فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت وسیمان نیز ممنوع است.

اجرای طرح تردد زوج و فرد از در منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه نیز از دیگر مصوبات نشست روز یکشنبه کارگروه یادشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین گفت، تا اول اسفند از تردد هرگونه وسائل نقلیه سنگین دودزا، فرسوده و فاقد معاینه فنی در شهر تهران جلوگیری خواهد شد.

کلانتری ضمن تقاضا از شهروندان برای پرهیز از «هرگونه تردد غیرضروری در شهر» اظهار داشت که اورژانس تهران برای پذیرش شهروندانی که به دلیل آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی یا قلبی می‌شوند، در “آمادگی کامل” به ‌سر می‌برد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.