ف. م. سخن: نکته ای که در باره حجاب کامل اسلامی ناگفته می ماند: روشن نگه داشتن آتش شهوت!

پنج شنبه, ۱۹ام بهمن, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

در مثل ها داریم:
ان الانسان حریص علی ما منع!

انسان به هر چه که منع شود حریص می گردد. سخن درستی ست از نظر روان شناسی دلایل خاص هم دارد که جای پرداختن به آن ها در اینجا نیست.

این روشی ست که به وسیله آن می توان نظر بخصوص کودکان را به چیزهای خوب و مفید جلب کرد. مثلا من زمانی که پسرم کوچک بود، کتاب های دائرهالمعارف مصور به زبان فرانسه را در طبقه ی پایین کتاب خانه ام قرار می دادم و به پسرم تاکیدا می گفتم که به این کتاب ها دست نزند.

او، با این منع ساختگی، علاقه پیدا می کرد که ببیند در داخل کتاب ها چیست که او نباید دست بزند و کتاب ها را به سختی از قفسه بیرون می کشید و کاری ندارم که برخی از کتاب ها پاره یا خط خطی می شد ولی اتفاقی که می خواستم افتاد و او با علاقه کتاب ها را ورق می زد و عکس هایشان را تماشا می کرد و این عادت را هنوز هم دارد.

وقتی با «آقایان» و «برادران» در مورد پوشش زنان صحبت می کنیم، و به پوشش آزاد و حتی نیمه عریان در ممالک خارجی اشاره می کنیم، و می گوییم که در این کشورها کسی به زنان کاری ندارد، آن ها به نکته ای اشاره می کنند که عصاره ی صحبت من در آن است:
«بله. مردان به زنان کاری ندارند برای این که دیگر مرد نیستند. وقتی زن همه ی بدن اش دیده شود، دیگر مرد اشتیاقی نسبت به زن پیدا نمی کند.»

این نکته ای ست که در بحث های پیرامون حجاب و حجاب کامل و چادر و غیره به آن اشاره نمی شود. این که در بیلبوردها زن را به شکلات تشبیه می کنند که بهتر است در زرورق پیچیده شده باشد، نه به خاطر دور کردن مگس ها، بلکه به خاطر آب افتادن دهان آقایان برای خوردن شکلات است.

من چند بار در تاکسی های ایران شاهد بوده ام که خانمی با پوشش کامل مثلا مچ پایش دیده می شده و از سمت نگاه راننده تشخیص می دادم که دارد حریصانه به آن سه چهار سانتی متر پوست مچ پا نگاه می کند.

غرض از این گفتار این است که آقایانِ معتقد به حجاب سفت و سخت، نه صرفا به خاطر حفظ «عفت» و «عزت» زن بر این موضوع پافشاری می کنند بلکه به خاطر روشن نگه داشتن آتش شهوت خود، بر این موضوع پای می فشارند.

حتی در کشورهای عربی و مسلمان، نوع پوشش رقصندگان زن، آمیخته ای ست از پوشش کامل و عریانی تن که با پیچ و تاب های بدن، بیشتر به کار جذب نگاه مردان می خورَد و لذتی که از دیدن زنان با لباس رقص عربی می برند در عریانی کامل نمی برند و حتی در احادیث تاکید شده است که نزدیکی با زن در روشنایی صورت نگیرد و بخصوص به نقطه ی نزدیکی با زن نگاه نشود.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.