بیانیه جمعی از دانشجویان ملی‌گرای دانشگاه‌های شیراز، اصفهان و کرمانشاه در رابطه با درخواست تجمع جبهه ملی ایران

یکشنبه, ۶ام اسفند, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

ملت بزرگ ایران

در این بزنگاه تاریخی که مردم آگاهانه حقوق اولیه‌ی خود را فریاد می‌زنند و موج عظیمی از اعتراضات سراسر میهنمان را درنوردیده و شهرهای بزرگ و کوچک را تحت تأثیر خود قرار داده است. ما دانشجویان ملی‌گرا بر خود فرض می‌دانیم که با همراهی این مردم سربلند و وطن‌پرست، نقش خود را به‌عنوان جزئی کوچک از این جامعه‌ی پویا ایفا کنیم.

همان‌طور که اطلاع دارید جبهه ملی ایران طی یک روند قانونی درخواستی مبنی بر برگزاری گردهمایی عمومی در تاریخ چهاردهم اسفند ۱۳۹۶ (سالگرد درگذشت دکتر محمد مصدق) در یکی از میادین شهر تهران برای اعلام نظرات و پیشنهادات خود به نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور ارائه داده است.

بنا به این درخواست از دولت حسن روحانی انتظار می‌رفت، بنا بر ادعاهایی ازجمله وجود آزادی بیان در کشور و تحمل اعتراض قانونمند که بارها تکرار نموده است، با درخواست جبهه ملی ایران موافقت نماید و اجازه‌ی برگزاری اجتماع عمومی در یک از میادین دلخواه شهر تهران صادر کرده و امنیت آن را بر عهده گیرد.

ما با توجه به اینکه تاکنون دولت واکنشی به این درخواست نداده است. ما جمعی از دانشجویان ملی‌گرای دانشگاه‌های شهرهای اصفهان، شیراز و کرمانشاه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراض به شرایط موجود را حق خود دانسته و از دانشجویان و مردم آزادی‌خواه ایران دعوت می‌کنیم که در اجتماع آرام در میدان تاریخی بهارستان در ۱۴ اسفند ساعت ۱۷ شرکت کرده و مطالبات خود را به گوش سردمداران برسانند، باشد که حکومت ما را تحمل کرده و صدای ما را بشنود.

جاوید باد ایران
جمعی از دانشجویان ملی‌گرای دانشگاه‌های شیراز، اصفهان و کرمانشاه

#خیزش۱۴اسفند
#انقلاب_بیداری
#برپاخیز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. این بیانه بطور کاملا مشخص بر ضد خواست جبهه ملی ایران که جهت قانونی یک متینگ که دولت بر آن پافشاری میکند میباشد. زیرا نویسندگان آن جز ایجاد بلبشوئی در این مسئله و در مقابل جبهه ملی قرار دادن مردم با این سازمان سیاسی شناخته شده ندارند. در ضمن این بیانیه بدست دولت بهانه ای میدهد تا به بهانه هرج و مرج و عدم امنیت از در خواست جبهه ملی خودداری کند.
    افطسی