جنجال بر سر سبک زندگی نماینده خامنه‌ای در ایلام

سه شنبه, 8ام اسفند, 1396
اندازه قلم متن

استان‌وایر- جدال‌ و تهدید‌‌های لفظی میان گروهی از نیرو‌های حزب‌الله با محمدنقی لطفی٬ نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در ایلام بر سر زندگی «اشرافی» این روحانی بالا گرفته است.

روزنامه محافظه‌کار «جوان» در شماره ششم اسفند خود بخش‌هایی از سخنان تهدید‌آمیز امام جمعه ایلام علیه حزب‌اللهی منتقدش را منتشر کرده که در نوع خود کم‌سابقه است.

لطفی در خطبه‌‌های این هفته نماز جمعه ایلام به آن‌دسته از نیرو‌‌های حزب‌الله تاخته که منتقد ماشین گران‌قیمت وی هستند.

او خطاب به این نیرو‌ها گفته که «از بچه‌بازیی‌هایتان دست بردارید» و «اهانت به جایگاه نماز جمعه، اهانت به رهبری و قابل پیگیری است.»

این روحانی محافظه‌کار به منتقدان حزب‌اللهی خود توصیه کرده به جایگاه وی نزدیک نشوند٬ چراکه این جایگاه «مین‌گذاری است و چنانچه نزدیک شوید، با مین به هلاکت خواهید رسید.»

نیرو‌های حزب‌الله در ایلام مدتی است که انتقاد از زندگی «اشرافی» امام جمعه این استان را علنی کرده و خواستار تجدید‌نظر وی در سبک زندگی‌اش هستند.

آن‌طور که روزنامه «جوان» نوشته در جریان «مراسم مفصل ولیمه تولد نوه امام جمعه ایلام»٬ این روحانی از ماشینی شاسی بلند {پرادو} استفاده کرده که به مذاق نیر‌وهای حزب‌الله خوش نیامده است.

حامیان امام جمعه نیز انتقاد این گروه را وارد ندانسته و آنان را پیروان «عرفان‌های کاذب» خطاب کرده‌اند.

پسر امام جمعه ایلام که از فعالان شبکه اینستاگرام محسوب می‌شود، استفاده از چنین ماشینی را برای حفظ امنیت پدرش لازم دانسته است.

هادی لطفی در پی این انتقادها تصاویری از علی خامنه‌ای و قاسم سلیمانی منتشر کرده که آنها را در حال پیاده شدن از خودروهای گران‌قیمت نشان می‌دهد.

پسر امام جمعه ایلام با استفاده از این تصاویر تلاش کرده تا از خودروی لوکس پدرش دفاع کند.

نصر‌‌الله یگانی٬ رئیس دفتر امام جمعه ایلام هم امروز وارد این ماجرا شده و گفته «طبق قانون، ماشینی که امام جمعه در شهر دارد، پژو است.»

آقای یگانی به طور تلویحی گفته امام جمعه ایلام از ماشین «پرادو» در مناطق کوهستانی استفاده می‌کند.

سایت محاظه‌کار «جهان‌نیوز» هم خبر داده با فردی که تصاویر این خودرو و ولیمه نوه امام جمعه ایلام را منتشر کرده٬ برخورد شده است.

این سایت با انتقاد صریح از این نوع سبک زندگی نماینده خامنه‌ای در ایلام نوشته «برخی مردم ، چگونه می‌توانند ببیند یک امام جمعه سوار ماشین چندصد میلیونی می‌شود در حالی ک‌ه آنها سرشان را گرسنه بر روی بالین می‌گذارند؟»

این سایت همچنین به بازنشر این گفته علی خامنه‌ای پرداخته که پیش‌تر گفته بود:‌«بعضی آقایان با ماشین ۲۰۰ میلیون به درس می‌آیند. عقل من که قد نمی‌دهد! طلبه و ماشین ۲۰۰ میلیونی! اگر هم پول داشته باشی هم اسراف و حرام است.»

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.