از “بهشت آباد” آبی برای اصفهان گرم نمی شود

سه شنبه, ۱۵ام اسفند, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

استان وایر – درگیری مسئولان استانهای همجوار سرچشمه رودخانه کارون با استان های کویری، بر سر انتقال آب آن همچنان ادامه دارد. در حالی که خوزستانی ها مدعی هستند احداث طرح هایی مانند بهشت آباد و کوهرنگ سه، حقابه زیست محیطی و کشاورزی این استان را به اصفهان منتقل می کند، اصفهانی ها هم می گویند ما هیچ نفعی دستکم از طرح بهشت آباد نمی بریم.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان امروز گفت: طرح بهشت‌آباد، آبی به اصفهان نمی‌دهد و تنها استان‌های یزد و کرمان سالانه ۱۷۶ میلیون مترمکعب از این طرح بهره خواهند برد.

به گزارش روزنامه اصفهان امروز، در جلسه هم‌اندیشی “چرا آب در زاینده‌رود جاری نشد؟” در دانشگاه صنعتی اصفهان، با بیان اینکه زمانی به اشتباه با برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی، صنایع را توسعه دادیم، اظهار کرد: تأسف آورتر اینکه با وجود مشاهده این اشتباهات، متأسفانه هم چنان سیاست‌های گذشته را اجرا می‌کنیم.

او با اشاره به توسعه صنایع وابسته به آب در اقلیم‌های گرم و خشک، تأکید کرد: این توسعه‌ها به واسطه برخی هوچی گری‌ها صورت گرفت و از سوی دیگر با این اشتباهات در اشتغال و تأمین معیشت افراد مهجور، معضلات بسیاری ایجاد کردیم.

بسیاری بر این عقیده هستند که دستکم بخشی از حقابه اصفهانی در یزد، صرف مصارف صنعتی می شود.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه توسعه صنایع در شرایطی صورت گرفت که بخشی بزرگی از جامعه که حق آبه دار بودند را از کشاورزی محروم کردیم، گفت: در حال حاضر جمعیت زیادی از مردم شرق اصفهان به واسطه عدم مدیریت صحیح و بهره‌برداری غیراصولی از منابع آبی از حق آبه های خود محروم شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر بحران آب و یا هر بحران دیگری در کشور رخ دهد، هیچ مسئولی پاسخگو نخواهد بود، ادامه داد: متأسفانه مردم باید هزینه اشتباهات را بپردازند و مدیران تنها به فکر سه یا چهار سال فعالیت خود هستند و به همین دلیل نسبت به آینده احساس مسئولیت نمی‌کنند.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان در خصوص طرح بهشت‌آباد، اظهار کرد: از بهشت‌آباد آبی به اصفهان داده نمی‌شود و تنها استان‌های یزد و کرمان سالانه ۱۷۶ میلیون مترمکعب از این طرح بهره خواهند برد.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.