“توتال” خواستار مصونیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

سه شنبه, 29ام اسفند, 1396
اندازه قلم متن

پاتریک پویانه، مدیر شرکت فرانسوی نفت توتال

بقلم ناصر اعتمادی

رئیس شرکت فرانسوی “توتال” گفته است که در صورت خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید علیه حکومت تهران، قصد دارد از رئیس جمهوری آمریکا بخواهد که شرکت “توتال” را از رعایت تحریم های جدید آمریکا علیه ایران استثناً معاف بدارد.

پاتریک پویانه، مدیر کل شرکت نفتی “توتال” که این سخن را در ابوظبی ایراد کرده، همچنین گفته است که اگر آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کند قطعاً نتایج آن را بررسی خواهد کرد و مطابق آن تصمیم خواهد گرفت.

برغم فشارهای آمریکا، شرکت فرانسوی “توتال” در رأس یک کنسرسیوم بین المللی با حضور شرکت ملی نفت چین در ژوئیه گذشته قرارداد چند میلیارد دلاری برای توسعۀ مرحلۀ یازده میدان گازی پارس جنوبی با ایران امضا کرد.

رئیس جمهوری آمریکا هشدار داده که در ماه مه آینده به طور یکجانبه به تعدیل مجازات های این کشور علیه ایران خاتمه خواهد داد. مدیر کل شرکت “توتال” می گوید که در چنین صورتی از آمریکا خواهد خواست که قرارداد این شرکت را با ایران از رعایت تحریم های واشنگتن علیه تهران معاف کند.

پاتریک پویانه پیش از این در حاشیه نشست داوُس از دونالد ترامپ خواسته بود که مانع از اجرای قرارداد “توتال” با ایران نشود، زیرا، به زعم او، همکاری اقتصادی با ایران منجر به تقویت “اصلاح طلب ها” در حکومت این کشور می شود.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.