جشنواره سینمایی کن با فیلم اصغر فرهادی افتتاح می‌شود

پنجشنبه, 16ام فروردین, 1397
اندازه قلم متن


پنلوپه کروز و خاویر باردم

دور امسال جشنواره سینمایی کن با نمایش فیلم “همه می‌دانند” ساخته اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی، افتتاح می‌شود. فیلم فرهادی در بخش رقابتی جشنواره نیز حضور دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کن به طور رسمی اطلاع داد که دوره آینده این فستیوال معتبر سینمایی با نمایش آخرین فیلم اصغر فرهادی، سینماگر ایرانی، افتتاح خواهد شد.

هشتمین فیلم فرهادی به نام “همه می‌دانند” در بخش مسابقه جشنواره کن در کنار حدود ۲۰ فیلم سینمایی بر سر تصاحب نخل طلائی رقابت خواهد کرد.

آخرین فیلم اصغر فرهادی به زبان اسپانیایی و با نقش‌آفرینی دو هنرپیشه اسپانیایی پنلوپه کروز و خاویر باردم، در کنار ریکاردو دارین، هنرپیشه آرژانتینی، عمدتا در اسپانیا فیلمبرداری شده است.

آخرین فیلم فرهادی پس از فیلمی از پدرو المودووار، دومین فیلم اسپانیایی‌زبانی است که در تاریخ جشنواره کن به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شده است.

فیلم فرهادی به عنوان یک اثر روانشناسانه معرفی شده است که روایتگر سفر زنی جوان با خانواده‌اش از بوئنوس‌آیرس تا حومه مادرید است. در جریان سفر ماجراهایی پیش می‌آید که آرامش مألوف خانواده را به هم می‌ریزد.

اصغر فرهادی پیش از این با فیلم‌های “گذشته” (۲۰۱۳) و “فروشنده” (۲۰۱۶) در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن شرکت کرده بود. فیلم “گذشته” جایزه بهترین بازیگر را نصیب برنیس بژو کرد و فیلم “فروشنده” جایزه بهترین فیلمنامه را برنده شد.

اصغر فرهادی تاکنون دو بار برنده جایزه اسکار شده است: بار اول برای فیلم “جدایی نادر از سیمین” و بار دوم برای “فروشنده” جایزه اسکار بهترین فیلم به زبانی غیر از انگلیسی را دریافت کرده است.

جشنواره بین‌المللی کن امسال از ۸ تا ۱۹ مه (۱۸ تا ۲۹ اردیبهشت) برگزار خواهد شد. فیلم “همه می‌دانند” از روز ۹ مه در پاریس به نمایش عمومی در می‌آید.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.