محرومیت درمانی محمد عزیزی پس از گذشت ۷ ماه

شنبه, 18ام فروردین, 1397
اندازه قلم متن

محمدجان عزیزی، ۲۱ ساله، زندانی متهم به اقدام علیه امنیت ملی در زندان زاهدان است که در زمان بازداشت به دلیل اصابت گلوله از ناحیه دست دچار جراحت جدی شده است. با گذشت ۷ ماه از زمان دستگیری و مشکلات پزشکی از جمله از کارافتادگی دست راست از ناحیه مچ و تاندن‌ها و با وجود چندین بار مراجعه به بهداری زندان هنوز هیچ گونه اقدام مناسبی برای درمان این زندانی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدجان عزیزی زندانی سیاسی زندان زاهدان در زمان دستگیری با وجود غیرمسلح بودن هنگامی که سوار بر موتور بود، در شهرستان قصرقند روستای گورسر از ناحیه دست راست مورد اصابت گلوله مأموران قرار گرفت.

وی که در هنگام دستگیری از ناحیه دست راست مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود پس از دو ماه مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد و در دست راستش پلاتین کار می‌گذارند اما با گذشت ۷ ماه از زمان دستگیری و از کار افتادن دست راست از ناحیه مچ و تاندن‌ها، هنوز اقدامی برای درمان مناسبش صورت نگرفته است.
آقای عزیزی بارها به مسئولان زندان اعلام کرده که نیاز به رسیدگی پزشکی دارد و چندین بار در این باره به آنها نامه نوشته و تقاضای کمک کرده است. علیرغم تقاضاهای مکرر محمد عزیزی، مسئولان همچنان نسبت به وضعیت وی بی‌اعتنا هستند. این زندانی چندین بار به بهداری زندان منتقل شده اما هیچ گونه اقدامی برای درمان او صورت نگرفته است و در حال حاضر تونایی کار با دست راست خود را به طور کامل از دست داده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت :” محمد ۲۱ ساله را یک ماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات شهر زاهدان نگه داشتند.”

آقای عزیزی علیرغم طولانی شدن زمان بازداشت و چند بار حضور در دادگاه، همچنان بدون صدور حکم و به صورت بلاتکلیف در بند ۳ زندان زاهدان به سر می‌برد.
پیش‌تر پسرعموی وی به نام داوود عزیزی، ۱۹ ساله، در زاهدان دستگیر شده و هم‌اکنون به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در بند یک زندان زاهدان نگهداری می‌شود.

هرانا بارها گزارش‌هایی از مشکلات و رفتارهای سلیقه‌ای مسئولان زندان و مأموران نهادهای امنیتی زاهدان منتشر کرده بود؛ بسیاری از زندانیان بلوچ و سنی مذهب در این زندان نگهداری می‌شوند.

در این زندان، زندانیان از حداقل زیرساخت‌های یک زندان محروم هستند و گزارش‌های متعددی از فوت زندانیان در سایه‌ی عدم رسیدگی پزشکی در این زندان منتشر شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.