امپریال کالج لندن: کاوه مدنی ویزای کار در بریتانیا ندارد

دوشنبه, ۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


در پی انتشار اخبار ضد و نقیض درباره دو تابعیتی بودن کاوه مدنی، معاون سابق سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، پرفسور مارک برگمن، رئیس دپارتمان سیاست محیط زیستی امپریال کالج لندن، در پاسخ به وضعیت استخدامی و اقامتی آقای مدنی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: “دکتر مدنی سال ۲۰۱۳ با ویزای کار ( Tier 2 ) و پاسپورت ایرانی وارد امپریال کالج شد.”

آقای برگمن همچنین افزود: “تا آنجایی که من اطلاع دارم، آقای مدنی شهروند بریتانیا نیست و پاسپورت کشور دیگری را هم ندارد. ویزای او بعد از آن که برای کار به ایران رفت، لغو شد. او در حال حاضر به امپریال کالج بازنگشته است.”

رئیس دپارتمان سیاست محیط زیستی امپریال کالج تاکید کرده است که آقای مدنی برای ورود دوباره به بریتانیا و کار در امپریال کالج باید مجددا درخواست ویزا بدهد.

براساس قانون ویزای بریتانیا هر درخواست کننده‌ای که ویزای کارش باطل شود باید یک سال برای اخذ ویزا مجدد صبر کند و قاعدتا آقای مدنی نمی‌تواند زودتر از مهر امسال به بریتانیا و محل تدریسش بازگردد.

کاوه مدنی، معاون سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، بود که اخیرا برای شرکت در یک ماموریت دولتی به خارج از کشور رفته بود اما هم‌زمان با بالا گرفتن تهدیدها در خارج از ایران از سمت خود استعفا کرد.

رسانه‌های منتقد دولت پیشتر عکس‌هایی از او منتشر کردند و گفتند آقای مدنی در خارج از کشور در یک میهمانی رقصیده است، همچنین بحث دو تابعیتی بودن آقای مدنی در روزهای اخیر مطرح شده بود.

خبر بازداشت آقای مدنی در پی بازداشت گروهی از فعالان محیط زیست در بهمن ماه (سال گذشته خورشیدی) منتشر شد.

به گفته فعالان این حوزه، آقای مدنی از زمان آغاز به کارش در سازمان محیط زیست بارها مورد بازخواست و بازجویی قرار گرفته بود.

کاوه مدنی استاد دانشگاه امپریال کالج لندن بود که در سال ۲۰۱۶ به عنوان نخستین محقق و دانشمند جوان ایرانی جایزه برجسته علوم زمین را از اتحادیه اروپایی علوم زمین دریافت کرد.

کاوه مدنی به دعوت دولت دوم حسن روحانی، رئیس جمهور، برای فعالیت در سازمان محیط زیست به ایران رفت و یکی از ماموریت های او کمک به وضعیت بحران‌زده منابع آبی ایران بود.
از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.