مجری ستاد انتخاباتی روحانی به پنج سال زندان محکوم شد

چهارشنبه, ۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

فیلم سخنرانی را خبرگزاری فارس منتشر کرده بود

مجری ستاد انتخابات حسن روحانی که شعری خطاب به امام هشتم شیعیان خوانده بود، “به اتهام توهین به معصومین” به پنج سال زندان محکوم شده است.

به گفته یک مقام قضایی در ایلام در غرب ایران، دادگاه تجدید نظر اعتراض مجری ستاد انتخاباتی آقای روحانی را وارد ندانسته و حکم پنج سال را تأیید کرده است.

این حکم شامل سه سال حبس تعلیقی و دو سال حبس قطعی است. بر این اساس حکم دو سال زندان اجرا خواهد شد.

براساس فیلمی که اردیبهشت گذشته منتشر شد، مجری با نوشتن نامه‌ای به امام هشتم شیعیان در مشهد، از او گله می‌کرد که چرا او “فقط امام اصولگرایان است” و از اصلاح‌طلبان حمایت نمی‌کند.

این فیلم باعث اعتراض چهره‌های مذهبی و سیاسی شد. ستاد انتخاباتی حسن روحانی متن خوانده شده را محکوم کرد و درباره “سوءاستفاده سیاسی” از آن هشدار داد. محمد شریعتمداری، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، نیز خواستار برخورد “قاطعانه با فرد خاطی” شد.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم با صدور بیانیه‌ای فردی را که نامه را قرائت کرد “خبیث” و کار او را “توهین به مقام شامخ امام رضا” خواند

امام جمعه ایلام آن زمان، به دلیل “اهانت به مقدسام امام رضا” روز نهم اردیبهشت را در آن استان عزای عمومی اعلام کرد.

خبرگزاری میزان به نقل از محمد رزم، رئیس دادگستری استان ایلام، جرم مجری ستاد انتخاباتی را “توهین به مقدسات و اهانت به ائمه معصومین” اعلام کرده است.

دیروز سه‌شنبه چهارم اردیبهشت، خبرنگار روزنامه جهان صنعت هم به دلیل انتشار توییتی که عده‌ای آن را توهین به امام هشتم شیعیان تلقی کردند، بازداشت شد.

قوه قضاییه اتهام امیرحسین میراسماعیلی را “اهانت به معصومین” اعلام کرده است.

این روزنامه‌نگار و طنزنویس، در واکنش به صحبت‌های احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و این که رقص و موسیقی را هتک حرمت امام رضا، امام هشتم شیعیان خوانده بود، توییتی را منتشر کرد و بعد از مواجه شدن با انتقادهای تند و توییت‌هایی که خواستار مجازات او شده بودند، آن را پاک کرد.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.