دختران زهرا رهنورد: ‘حکم رفع حصر’ صادر نشده است

یکشنبه, 16ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

یکی از نمایندگان مجلس در ایران گفته است که حکم رفع حصر زهرا رهنورد، از سران مخالفان و همسر میرحسین موسوی را شورای عالی امنیت ملی بیش از دو ماه پیش صادر کرده است. دختران خانم رهنورد این خبر را تکذیب کرده‌اند.

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، گزارش‌های منتشر شده امروز درباره رفع حصر را “خبرسازی هماهنگ” خوانده و به نقل از دختران زهرا رهنورد و میرحسین موسوی نوشته است: نه حکمی برای رفع حصر صادر شده و نه رفت و آمد آزادانه‌ای صورت گرفته است.

آنها گفته‌اند “آزادی یعنی در خروجی خانه قفل نباشد، که هست؛ یعنی قسمتی از خانه شخصی در دست ماموران نباشد که هست.”

تأکید دو مقام بر صدور حکم رفع حصر

امروز یکشنبه، شانزدهم اردیبهشت، قاسم میرزایی نیکو که از اعضای کمیته پیگیری رفع حصر سران مخالفان در مجلس است، به خبرگزاری کار ایران گفته است: بیش از دو ماه است که خانم رهنورد آزاد بودند و می‌توانستند هر جایی از جمله خانه دخترشان بروند. با این حال خانم رهنورد مراعات مهندس موسوی را می‌کردند و کنار ایشان بودند.

هم‌زمان اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی هم به اعتماد گفته که مطمئن است خانم رهنورد رفع حصر شده است.

زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از سران معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، بیش از هفت سال در حصر خانگی بوده‌اند.

بهمن ماه سال گذشته به دنبال انتشار اخباری درباره رفع حصر، خانم رهنورد با رد آن خبرها به دخترانش گفته بود: “رفع حصر بدون میرحسین موسوی هیچ معنایی ندارد.”

آقای دوستی با اشاره به تکذیب شدن اخبار قبلی رفع حصر خانم رهنورد به اعتماد گفته که در این‌باره “اطمینان دارد” که خانم رهنورد می‌تواند بدون محافظ رفت و آمد کند.

اما دختران خانم رهنورد به سایت کلمه گفته‌اند: آنچه که به طور عملی رخ داده است گشایش‌هایی در تماس و رفت‌وآمد خانواده با پدر و مادرمان است و هرگونه گشایش عملی و واقعی دیگر را نیز به اطلاع مردم خواهیم رساند.

طبعا آزادی و رفع حصر به معنای اختیار در دیدارها و ملاقات با افراد دلخواه و از سرگیری فعالیت‌های مطلوب شخصی و اجتماعی است که از این موضوع منع شده‌اند. آزادی یعنی یک مقام رسمی با مسوولیت تعریف شده آن را اعلام کند و مسوولیت محافظت به افراد امین سپرده شود. که تهدید به خطرهای محتمل مبنی بر آزار و حمله خیابان در پشت دیوار حصر نکنند. یعنی در خروجی خانه قفل نباشد، که هست، یعنی قسمتی از خانه شخصی در دست ماموران نباشد که هست!


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.