آمدنیوز: نارضایتی‌های گسترده در کادرهای مختلف سپاه پاسداران افزایش یافت

شنبه, 22ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

وضعیت پرسنل و کادرهای رده‌های مختلف سپاه پاسداران به دلیل عدم اختصاص بودجه در سال ۹۷ و فساد گسترده‌ی سرداران موجب شدت یافتن نارضایتی‌ها در سپاه پاسداران شده است.

به گزارش «آمدنیوز»، اسفندماه سال ۱۳۹۶ بود که «جواد کریمی قدوسی» نماینده جبهه پایداری از مشهد و یکی از سرداران ارشد سپاه، از عدم اختصاص بودجه به سپاه پاسداران توسط حسن روحانی سخن گفت. کریمی قدوسی اظهار کرده بود که روحانی به دلیل فعالیت‌های سپاه علیه دولت از بودجه سالیانه، بخشی از این بودجه را قطع می‌کند. کریمی قدوسی از جانب روحانی اظهار کرده بود که دولت نمی‌تواند هزینه‌ی دو ارتش را بپردازد و باید سپاه و ارتش در هم ادغام شوند.

اظهارات کریمی قدوسی، حملات افراد و رسانه‌های وابسته را به حسن روحانی را افزایش داد، اما اختصاص ۶۰٪ از بودجه سال ۹۷ به سپاه، نارضایتی‌های گسترده‌ای را در کادرهای این نیرو به همراه داشته است.

بر اساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز» در سپاه پاسداران، «عدم تأمین بودجه مناسب» و «جمع شدن هزینه‌های اضافی» در رده‌های بالای این نیرو، وضعیت بسیار آشفته‌ای را در بدنه سپاه حاکم کرده است.

هم‌چنین معضلات دیگری چون: «فشار مضاعف به پرسنل بخصوص درجه‌داران و افسران جزء»، «فشار مضاعف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه بر پرسنل با هدف شستشوی مغزی»، «فشار مضاعف سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بر پرسنل»، «محدود شدن خدمات سیاحتی و زیارتی به پرسنل درجه‌دار و افسران جزء»، «تفاوت و تبعیض شدید میان پرسنل درجات پایین با افسران ارشد»، «فشار فرماندهان بر پرسنل و صدور دستورات غیر کارشناسی»، «عقب‌گرد پرسنل از موضوع وقوع جنگ و عدم آمادگی برای حضور در میدان نبرد»، «کاهش سقف تشویق‌های اداری»، «قطع ردیف بودجه‌ی اضافه‌کاری و حق ماموریت‌ها»، «عدم پرداخت معوقات پرسنل کادر»، «برخوردهای بسیار سخت و آزار پرسنل وظیفه»، «استهلاک ادوات نظامی و وقوع سوانح متعدد منجر به آسیب پرسنل»، «افزایش فشارهای امنیتی و جو بسیار شدید اختناق، شنود و کنترل پرسنل»، «طبقه‌بندی و حیطه‌بندی‌های بی‌مورد که باعث تبعیض میان پرسنل شده»، «ایجاد جو متشنج مراقبتی و خبرچینی در میان پرسنل»، «جلوگیری از ارتقاء شغلی پرسنل و ایجاد موانع برای تحصیل و رشد در میان پرسنل سطح پایین بخصوص درجه‌داران و افسران جزء»، «فعالیت‌های اقتصادی شدید میان امراء، مسئولین و سرداران»، «فعال شدن کمیسیون‌های قضایی منجر به اخراج یا زندان»، «اختناق و فشار امنیتی و اتهام زدن‌های پی در پی بخصوص اتهام جاسوسی که جرمی شایع میان پرسنل شده»، «آمار بسیار بالای جرایم و معرفی پرسنل به دادسراهای نظامی در یکی دو سال اخیر» و در نهایت «آینده تاریک و ناامیدی پرسنل از آینده‌ی شغلی مناسب» از دلایل افزایش نارضایتی و از هم‌گسستگی میان کادرهای پایین سپاه با سرداران و مسئولان این نهاد نظامی شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.