گزارشی از آخرین وضعیت فعالان کارگری بازداشت شده در سنندج

سه شنبه, 25ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

یدالله صمدی و امیر شهابی دو فعال کارگری که در تجمعات روز جهانی کارگر در سنندج بازداشت شده بودند، به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند. در خبری دیگر آرمین شریفی (شریفه) فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان سنندج پس از یک هفته بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یدالله صمدی، فعال کاگری و دبیر سندیکای نانوایان و امیر شهابی، رییس سندیکای نانوایان دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در سنندج بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “یدالله صمدی و امیر شهابی دو فعال کارگری که در تجمعات روز جهانی کارگر در سنندج بازداشت شده بودند پس از ۱۴ روز نگهداری در سلول انفرادی اداره اطلاعات به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند.
گفتنی است پیش از این نیز در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری برای یدالله صمدی قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شد با این حال وی به صدور حکم بازداشتش اعتراض کرد.

وی در اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز در تجمع روز جهانی کارگر در شهر سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین در خبری دیگر آرمین شریفی (شریفه)، فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان سنندج که از روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد شده بود، امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از گذشت یک هفته به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.
از اتهامات و دلایل بازداشت آقای شریفی کماکان اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است هرانا پیش‌تر گزارشی از تداوم بازداشت و بی‌خبری این ۳ فعال کارگری بازداشت شده در سنندج منتشر کرده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.