روسیه «واقعیت‌های تلخ» را به ایران گفت!

چهارشنبه, 26ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

BabakDad10

برخلاف خوش‌بینی و امیدواری آیت‌الله خامنه‌ای به «کار کردن با شرق!» ظاهراً وضعیت به گونه‌ای است که رفیق روس مجبور شده واقعیت‌های تلخ را با صراحت با رهبران «شبه مستعمره»اش ایران اسلامی در میان بگذارد!
? این اولین باری نیست که در تنگناها، «رفیق شرقی» به امیدهای رهبر حکومت ایران، پاسخ دلسرد کننده می‌دهد و یا سعی می‌کند در اوج بحران و نیاز کسانی که پوتین را «مسیح» لقب می‌دهند، از رهبران وحشت‌زده جمهوری اسلامی «امتیاز» بگیرد! با توصیف مبالغه‌آمیز شرایط!
این بار اما، اخبار دیگر هم اظهارات آقای ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه را تأیید می‌کنند.
ریابکوف به صراحت گفته: “بدون آنکه ایران امتیازاتی بدهد، حفظ برجام ممکن نیست”!
مشخص است امتیازاتی که او از آن صحبت می‌کند، چیست؟ موضوع «موشک‌های دوربرد و دخالت ایران در منطقه» که تیم ترامپ با همکاری ائتلاف بزرگی از کشورهای خاورمیانه از اسرائیل تا عربستان (و اخیراً عراق!) پیگیر حل همیشگی آن هستند!
? چنانچه به اشاره گفته شد، وخیم‌تر نشان دادن اوضاع توسط این مقام روس، می‌تواند برای «گرانتر فروختن» حمایت‌هایی باشد که ایران به آنها نیازمند است. اما در شرایط کنونی روسیه یا چین، نمی‌توانند حمایت چندانی از رهبران ایران به عمل آورند. چه می‌توانند بکنند که ارزش خطرش را داشته باشد؟
در عرصه واقعیت، «عزم دولت آمریکا» برای اعمال تحریم‌های فلج کننده نفتی و پولی ایران، به نظر «خلل‌ناپذیر» و بسیار جدی است! آنقدرها که شاید به راستی رفیق شرقی را هم به وحشت انداخته است.
? سرگئی ریابکوف از مسئولان ایرانی خواسته برای حفظ برجام، از حالا در فکر دادن امتیازاتی باشند، زیرا: «بدون امتیاز دادن ایران، حفظ برجام ممکن نیست»!
معاون وزیر خارجه روسیه همچنین به چهار نکته دیگر نیز اشاره کرده است:
۱- خواسته‌های آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران، جدی است و در نهایت منجر به «فروپاشی برجام» خواهد شد!
۲- آمریکا از تحریم‌ها علیه ایران «عقب‌نشینی» نخواهد کرد!
۳- باید درباره «وضعیت ادامه کار برجام» بعد از خروج آمریکا، تصمیم گرفت!
۴- خروج آمریکا از برجام «تهدیدی برای افزایش تنش‌های نظامی» در خاورمیانه است!
? بند سوم سخنان ریابکوف، بوی آن «بازاریابی روسی» برای فروختن حمایت‌های دیپلماتیک از حکومت ایران را می‌دهد که بدان اشاره شد! گرچه در مقابل مخاطرات بندهای دیگر، کمرنگ و ناچیز است!
? در هرحال، رهبر ایران باید بین «رؤیاهای دست نیافتنی جهان اسلامی!» خود و شرایط و «واقعیت‌های موجود»، به انتخابی حیاتی دست بزند. انتخابی که مرگ و زندگی حکومت را در ۴۰ سالگی‌اش تعیین خواهد کرد.
شاید برای همین است که از مدتها قبل، مقامات حکومتی با وحشت از «سندروم چهل سالگی» نظام سخن گفته‌اند. بعضی‌ها معتقدند که «تعیین تکلیف» خیلی چیزها با چهل سالگی پیوند خورده است! شاید این قضیه، اینجا حقیقت داشته باشد!
بابک‌داد
۲۵ اردیبهشت ۹۷
? اینستاگرام:
? تلگرام:
? ایمیل:

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. با سلام من به هیچ چیز جز تجربیات این چهل سال کار ندارم و واقعا دوست دارم که کلیه مسیولین و تمامی دست اندر کار حکومتی که در این چهل سال بار مسیولیت بدوش کشیده اند و برای مملکت زحمت کشیده اند بپرسم هدف و برنامه شما برای مردم ایران چه بوده یا اصلا هدفی برای مردم داشتید ؟
    تجربیات فعالیتها و کار شبانه روزی شما عزیزان بعد از چهل سال این است که مردم ایران دارند توامان انرا میدهند و شما بزگواران بیخیال از وضعیت معیشیتی مردم و گرفتاری نشل دو و سوم انقلاب دست به اقداماتی میزنند که واقعا قابل تامل است
    کسی نیست به این دوستان چهل سال در دنیای امروز در سطح بین المللی خلاف جهت اب شنا کردید و مردم تاوان انرا داده و میدهند لذا استدعا دارد به فکر امروز مردمی باشید که باعث شدند شما عزیزان به اریکه قدرت سوار بشوید و حداقل کاری که میتوانید پس ار این چهل سال بکنید تعاول با دنیا و چرخش درجهت سازندگی و ایجاد محیطی ارام و سالم چه سیاسی و اقتصادی برای فعالیت نسل دوم و سوم اتقلاب و دست بر داشتن از انجه عاقبتی نداشته و ندارد. دنیای امروز بدون همبستگی و وابستگی نمیتواند باشد نمیتوان جزیزه ای فکر کرد و زندگی کرد .
    از کلیه دولتمردان بزرگ و کوچک استدعا میکند فشارهای بیشتر بر مردمی که گناهی جز دادن قدرت به شما ندارند پرهیز کنید و از شماتت به خاطر اهداف غیر اصولی و بدون بازده بکاهید .
    شما را به این نکته جلی میکند ادم یک بار متولد میشود و یک بار می میمیرد لذ زندگی مردم را با تصمیمات فردی خراب نکنید هر چند در این چهل سال خیلیها بخاطر تصمیمات شما ناکام از جهان رفتند که جز اظهار تاسف چیزی برای گفتن نیست . خیر بیش