اعتراض شبانه مردم کازرون به درگیری و خشونت کشیده شد / ویدیو

چهارشنبه, 26ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در ادامه اعتراض شهروندان کازرونی به طرح تقسیم این شهرستان به دو بخش، این شهر امشب نیز شاهد اعتراض شبانه شهروندان بود. اعتراض شبانه شهروندان با دخالت نیروهای لباس شخصی به خشونت کشده شد. نیروهای انتظامی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند، گفته میشود تعداد زیادی از معترضان بازداشت یا زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در حالی که طرح تقسیم کازرون در دفتر تقسیمات کشوری بدون نظر سنجی از مردم این شهرستان در استان فارس به تصویب رسیده و هم اکنون در هیات دولت منتظر تصویب نهایی است، اعتراض‌ها در شهر کازرون به طرح تقسیم به دو شهرستان مجزا بالا گرفته است.

اعتراضاتی که از اواخر فروردین ماه امسال آغاز شده است، امشب نیز با حضور معترضان در خیابانها ادامه یافت.

شاهدان عینی به گزارشگر هرانا گفتند “تظاهرات در چند نقطه شهر وجود داشت که برخلاف معمول با دخالت نیروهای لباس شخصی به خشونت کشیده شد.”

این شاهد مطلع تاکید کرد “نیروهای انتظامی از گاز اشک آور استفاده کردند و با کمک نیروهای لباس شخصی تعداد زیادی (دهها) تن بازداشت شدند.”

به گفته تنی از شهروندان کازرونی که با هرانا تماس گرفته اند “تعدادی از معترضان به شدت زخمی شدند و حتی خبر غیرتایید شده از جان باختن یک تن نیز منتشر شده است.”

تظاهر کنندگان به طرحی معترض‌‌ اند که قرار است طی آن بخش‌های قائمیه و کوهمره نودان با جدا شدن از کازرون به شهرستان کوه چنار تبدیل شوند.

معترضان طرح جداسازی را موجب از بین رفتن هویت شهر خود می‌دانند و می‌گویند حسین رضازاده، نماینده کازرون در مجلس از دو سال قبل تاکنون طرح تقسیم شهر را دنبال می‌کند.

یکی از معاونین امنیتی استانداری فارس مدعی شده ارتقاء بخش‌های مختلف در هر استان اگر چه همواره با تنش‌ها و نگرانی‌هایی مواجه بوده، اما زمینه ساز ارتقاء استان محسوب می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.