گزارش ویژه از محل نگهداری محمد حبیبی

دوشنبه, 31ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن


محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیات مدیره کانون تهران که روز بیستم اردیبهشت ماه در تجمع قانونی و مسالمت آمیز شورای_هماهنگی تشکل های صنفی معلمان دستگیر شد پس از انتقال از سلول های انفرادی سپاه، در زندان تهران بزرگ در قرنطینه شماره یک در حبس است.

قرنطینه یک که در بین زندانیان به قرن یک معروف است فاقد امکانات است به طوری که آب آشامیدنی نیز وجود ندارد و زندانیان مجبورند آب چاه غیرتصفیه بنوشند. همچنین در این بند در یک اتاق ۹ نفره، ۲۰ نفر زندانی هستند و بهداشت مطلوبی وجود ندارد و سلامت زندانیان در خطر است. فراتر از این مشکلات در زندان تهران بزرگ، حقوق انسانی زندانیان است که با هتک حرمت و پایمال نمودن کرامت انسانی زندانی توسط زندانبان و وکیل بندها نادیده گرفته می شود.
با توجه به شرایط فوق این بحث مطرح است که اولا هر فرد حتی یک تبهکار حق دارد در زندان و مراحل دادرسی از حقوق انسانی و امکانات طبق کنوانسیون های جهانی و قوانین داخلی برخوردار باشد چه رسد به یک معلم شریف و آزاده چون #محمد_حبیبی که دغدغه همیشگی اش اعتلای آموزش کودکان و برقراری عدالت در جامعه بوده است. معلمان بهت زده از حمله به تجمع تهران هر روز خبری از بی حرمتی و نادیده گرفتن حقوق خود و معلمان زندانی می شنوند و گویی اراده ای در نزد مسئولان برای پایان دادن به این همه بی عدالتی دیده نمی شود.
به نقل از کانال حمایت از محمد حبیبی
باز انتشار از کانون مدافعان حقوق کارگر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.