پدر و مادرها؛ چرا به این جامعه اعتماد می‌کنید؟

پنجشنبه, 10ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن
چرا اینقدر ساده به جامعه عادت می‌کنیم. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان با هر کسی بیرون برود. در جشن تولدی که نمی‌دانم چه کسانی در آن حضور دارند شرکت کند. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان به خانه هم‌کلاسیش که نمی‌دانیم برادرش کیست و یا پدرش از نظر اخلاقی چگونه است برود و درس بخواند.

عصر ایران؛ مصطفی داننده – فاجعه جنسی مدرسه‌ای در غرب تهران را کنار حوادث اخیر کودک آزاری در شهرهای مختلف بگذارید. عکس این کودکان معصوم مانند یک قطار از جلوی چشمانتان می‌گذرد.

این چنین حوادثی با صدای بلند به ما می‌گوید به راحتی به جامعه اعتماد نکنید. گرگ‌هایی که لباس انسان به تن کرده‌اند در شهر می‌چرخند تا امیال شیطانی خود را عملی کنند.  آنها شاید در مدرسه ما باشند. شاید در همسایگی ما زندگی می‌کنند. شاید یکی از فامیل‌ها، دوستان ما باشند.

کسانی که به خاطر چند النگو یا به خاطر افکار پلیدشان، دختر یا پسربچه‌ای را به قتل ی‌رسانند. دختر بچه‌هایی که بسیاری از انسان‌ها طاقت دیدن گریه آنها را ندارند چه برسد به …

 

با وجود چنین شیطان‌صفت‌هایی که شاید در شهر تعدادشان به انگشتان یک دست هم نرسد، باید مواظب فرزندان خود باشیم.

چرا اینقدر ساده به جامعه عادت می‌کنیم. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان با هر کسی بیرون برود. در جشن تولدی که نمی‌دانم چه کسانی در آن حضور دارند شرکت کند. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان به خانه هم‌کلاسیش که نمی‌دانیم برادرش کیست و یا پدرش از نظر اخلاقی چگونه است برود و درس بخواند.

برخی پدر و مادر‌ها به تمام همسایگان و آشنایان خود اعتماد می‌کنند. کودکان خود را به آن‌ها می‌‍سپارند. برخی از پدر و مادر‌ها کودک را تنها به خرید می‌فرستند. کودک وقتی در کوچه در حال بازی است سری به او نمی‌زنند.

نمی‌دانم فیلم «هیس!دختر‌ها فریاد نمی‌زنند» را دیده‌اید یا نه. اما این فیلم به خوبی حکایت گر این داستان است. پدر و مادر دختری به کارگر خود اعتماد می‌کنند و کودک را به او می‌سپارند و آن شیطان صفت…

کودک احتیاجی به انگشتر طلا، النگو و یا گوشواره ندارد.به ویژه زمانی که در حال بازی با همسالان خود در خیابان است. این طلاها می‌تواند انسان‌ها را وسوسه کند. قتل بسیاری از کودکان همچون آتنا تنها به خاطر سرقت طلا بوده است.

باید به کودکان یاد بدهیم کسی حق ندارد به اندام‌های خصوصی آنها دست بزند. به آنها بگوییم اندامی که به طور مثال در استخر می‌‌پوشانید، اندام خصوصی شما هستند و هیچ کس حتی برادر و خواهر حق ندارد به آنها نگاه یا دست بزند.

این ذهن‌های بیماری در نگاه اول انسان‌های عادی هستند که شاید بسیار مهربان هم به نظر بیایند اما در یک لحظه فاجعه‌ای ببار می‌آورند که می‌تواند یک کشور را درگیر خود کند.

خانواده می‌تواند اولین و مطمئن‌ترین حافظ دختران و پسرانی همچون قربانی‌های اخیر باشند. کمی حواسمان کودکان خود باشد.

کسی فکر نمی‌کرد در یک مدرسه شاهد چنین فاجعه جنسی باشد اما دیدید که اتفاق افتاد. به همین راحتی افراد می‌توانند در یک لحظه تبدیل به دیوی شوند که هیچکس جلودار آنها نیست.

این معنا نشان می‌دهد بسیاری از خانواده‌های ایرانی آموزش مناسبی ندیده‌اند و نمی‌دانند با جامعه غیرقابل اعتماد چگونه باید رفتار کنند. موثرترین راه مقابله با این شیطان صفت‌ها، آموزش است و آموزش.

به زبان ساده نباید گوشت را جلوی دست گربه گذاشت که اگر این اتفاق بیفتد دیگر نمی‌شود جلوی بروز فاجعه را گرفت.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.