فقدان امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران است

دوشنبه, ۱۴ام خرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


دبیر اجرایی خانه کارگر فارس گفت: نداشتن امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی راستگو گفت: نداشتن امنیت شغلی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کارگران کشورمان است و مسئولان باید بتوانند با هر برنامه و روشی این دغدغه را از کارگران برطرف کنند.

او با بیان اینکه کارگران برای اینکه بتواند از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنند و خدمتی مناسب ارائه دهند نیاز به آرامش فکری و روانی دارند، افزود: اگر امنیت شغلی کارگران فراهم نشود و هر روز با این دغدغه که فردا شاغل است یا بیکار، سر کار برود، آسیب روحی بسیاری خواهند دید.

وی، با اشاره به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی اضافه کرد: اگر بنا است مدیریت و اداره یک مجموعه به بخش خصوصی واگذار شود حتما باید بررسی شود که آن فرد یا افراد صلاحیت و توان اداره آن مجموعه را دارند یا خیر؟

اگر خصوصی سازی بدون در نظر گرفتن صلاحیت افراد انجام شود، تهدیدی برای امنیت شغلی کارگران خواهد بود و ممکن است به تعطیلی یک مجموعه و بیکار شدن کارگران منتهی شود.

وی عملیاتی شدن شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی را یک گام مهم در جهت تثبیت اشتغال و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی دانست و گفت: البته اگر بنا باشد این شعار به نصب چند بنر و سخنرانی مدیران ختم شود هیچ چیز تغییر نخواهد کرد و لازم است که در کنار حمایت از تولید داخلی، جلوی واردات بی‌رویه نیز گرفته شود.

راستگو افزود: از سوی دیگر تولیدکنندگان باید در یک فضای رقابتی سالم با تولید کالاهای باکیفیت، مصرف کننده داخلی را ترغیب و تشویق به استفاده از کالای ایرانی کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به افزایش حقوق و دستمزد کارگران گفت: در شرایطی که خط فقر در شیراز ۲ و نیم میلیون تومان اعلام شده چگونه باید انتظار داشت که یک کارگر با حقوق ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان زندگی کند؟ قطعا با این حقوق نمی‌توان زندگی کرد بلکه فقط می توان زنده ماند.

وی گفت: شرایط اقتصادی جامعه و تورم به گونه‌ای است که افزایش ۲۰ و ۳۰ درصدی حقوق کارگران هم کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و باید تدبیری اساسی برای این قشر اندیشیده شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.