هارت و پورت‌های آقای خامنه‌ای

چهارشنبه, 16ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن

آقای خامنه‌ای هارت و پوت می‌کند قصد دارد خود را باز هم “انقلابی” نشان دهد. اما این هارت و پورتها وطن را سخت به خطر انداخته است. آقای خامنه‌ای به وطن مانند کیسه حسابش برای قمار کردن نگاه می‌کند اکنون می‌خواهد دور دیگری از قمار هسته‌ای را راه اندازد. او گفته است که ایران باید خود را اماده داشتن ۱۹۰۰۰۰ سو غنی سازی بکند البته در کادر برجام!. بارها در اینباره توضیح داده‌ام اما تکرار می‌کنم:

سالها می‌نویسم و می‌گویم که اگر چند کشور در جهان وجود داشته باشند که برای تولید انرژی نیاز به انرژی هسته‌ای نداشته باشند یکی از آنها ایران است. برای تولید انرژی راه حلهای دیگری که اقتصادی و مفید و مناسب با شرایط و منابع ایران باشد وجود دارد. ما بجای تلف کردن سرمایه‌های عظیم می‌توانستیم برای تولید برق در صنعت نفت و خصوصا گاز سرمایه گذاری کنیم و برای آماده کردن آینده نیز اولا از میزان مصرف بکاهیم و ثانیا به راه اندازی نیروگاههای خورشیدی بپردازیم. پس اصلا نیازی نبود که برای تهیه انرژی از انرژی هسته‌ای استفاده کنیم.

ـ حتی با وجود راه اندازی نیروگاه بوشهر، ایران نیاز به راه‌اندازی صنعت غنی‌سازی نداشت. اصولا برای هیچ کشوری به صرفه نیست که برای یک یا حتی چند نیروگاه هسته‌ای، صنعت غنی سازی راه بیندازد. زمانی اینکار به صرفه است که حداقل حدود ۱۰ نیروگاه هسته‌ای فعالیت کنند و یا اینکه با کشورهای دیگر همکاری نزدیک برای تولید سوخت داشته باشیم.

ـ مهمتر از همه اینکه ایران معادن اورانیوم کافی ندارد و مجبور است برای غنی سازی اورانیوم وارد کند. پس اگر مسئله استقلال در میان باشد فرقی بین وارد کردن اورانیوم طبیعی و اورانیوم غنی شده نمی‌باشد. چون هر دو زیر نفوذ قدرتهای بزرگ جهان هستند. یعنی اگر روسیه و یا غرب به هر دلیلی بخواهند جلوی واردات اورانیوم غنی شده را بگیرند می‌توانند جلوی واردات اورانیوم طبیعی را هم بگیرند. ما میدانیم که در این زمینه روسیه و امریکا و اروپا با هم هم نظر هستند و الا روسها ایران را مجبور نمی‌کردند برای بوشهر سوخت آماده روسی بخرد. و همه می‌دانند که معادن ایران اصلا جوابگوی حتی نیاز یک نیروگاه هسته‌ای نیز نیست.

حال بد نیست سخنان غیر قابل انتظار آقای صالحی را یاد آوری کنم. او بعد از برجام برای اولین بار واقعیتی را گفت که سالها می‌گفتم. گفته او را باید بیاد آقای خامنه‌ای آورد که گفته است ایران ۱۹۰۰۰۰ سو غنی سازی نیاز دارد. برای توجیه پیاده کردن ۱۵۰۰۰ از ۲۰۰۰۰ سانتریفوژ ایران بر اساس قرار برجام علی اکبر صالحی عصر شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ در نشست خبری بررسی ابعاد برجام در محل سازمان انرژی اتمی اظهار داشت:

“یکی از موضوعاتی که برخی منتقدان [منظور او از منتقدان دلواپسان رژیم بود] هستند که می‌گویند باید سیاست هسته‌ای را ادامه داد مطرح می‌کنند، انتقاد از کاهش ۲۰ هزار سانتریفیوژ به ۵ هزار سانتریفیوژ است. فرض کنیم می‌خواستیم با ماشین‌های نسل یک در نطنز ۱۹۰ هزار سو غنی سازی کنیم که البته نطنز ظرفیت جاسازی سانتریفیوژهای لازم برای این میزان غنی سازی را ندارد، اما به فرض که در بالای نطنز و زیر سوله این کار را می‌کردیم و همین اقدام را بخواهیم با ماشین‌های نسل هشت انجام دهیم، اما مواد اولیه‌اش را چگونه تأمین کنیم؟ اگر همه مواد در اختیار را نیز تزریق می‌کردیم یکی دو سال اول تمام می‌شد، چرا دوستان به این پرسش آسان جواب نمی‌دهند که این مواد را باید از کجا تامین کرد؟ اصلا فرض کنیم همین الان سانتریفیوژهای لازم را در اختیار داشته باشیم؛ برای چه مدت می‌توانیم غنی‌سازی کنیم؟ ”

پس آقای خامنه‌ای دروغ می‌گوید ایران نیازی به ۱۹۰۰۰۰ سو غنی سازی ندارد خودش هم می‌داند که دروغ می‌گوید اما او از دروغ گفتن ابایی ندارد. حال تکلیف روشن تر از همیشه است. برای حفظ ایران این رژیم باید برود. ساختن ایرانی دیگر بدست خود ما ایرانیان ممکن است. فریب کسانی که ایرانیان را عاجز می‌پندارند نخوریم چه انها که در قدرتند چه انها که خود را اماده تصاحب ان کرده‌اند. شخصا تا توان دارم ـ مستقل از قدرتهای خارجی که به هیچ چیز جز منافع خود نمی‌اندیشندـ ـ در برابر استیداد سیاه حاکم و دخالت قدرتهای خارجی خواهم ایستاد.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.