افزایش شمار کارگران بازداشتی در اهواز؛ اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد

سه شنبه, ۲۲ام خرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

استان‌وایر- گزارش‌‌ها از بازداشت گروهی از کارگران «گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» مقابل ساختمان استانداری خوزستان حکایت دارد.

گزارش شده که ماموران پلیس صبح روز سه‌شنبه (۲۲ خرداد) اقدام به بازداشت ۱۰ کارگر دیگر کرده‌اند که با این بازداشت‌ها شمار کارگران بازداشتی معترض به ۶۰ نفر رسیده است.

کارگران «گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» سه روز است اقدام به برپایی تجمع و راهپیمایی کرده‌اند که تاکنون منجر به بازداشت تعداد قابل توجهی از آن‌ها شده است.

دور جدید این بازداشت‌ها از زمانی آغاز شد که کارگران «گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» با تجمع مقابل استانداری خوزستان خواستار آزادی همکاران خود شدند.

گزارش شده که حضور نیرو‌های یگان ویژه پلیس در تجمع امروز کارگران معترض زیاد بوده و خیابان‌های اطراف ساختمان استانداری خوزستان نیز امنیتی بوده است.

«گروه ملی فولاد اهواز» به دلیل «سوء مدیریت» در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و کارگران این گروه نیز با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این کارگران بیش از سه ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند. آن‌ها سال گذشته با اعتصاب، راهپیمایی و برگزاری تجمع‌هایی در مقابل استانداری خوزستان توانسته بودند دو ماه از دستمزد معوقه خود را دریافت کنند.

در حال حاضر تنها بخش لوله‌سازی گروه ملی صنعتی فولاد ایران با ۴۰۰ کارگر فعال است و بقیه بخش‌ها به دلیل نبود مواد اولیه، فعالیت ندارند.

کارگران معترض می‌گویند در صورت همکاری دولت در تأمین مواد اولیه، بخش‌های دیگر شرکت نیز فعال خواهند شد.

«گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» از شرکت‌های متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا بود که پس از ماجرای اختلاس سه هزار میلیاردی، مدیریت موقت آن به قوه قضاییه واگذار شد.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.