محرومیت درمانی نگران کننده احمدرضا جلالی؛ استاد دانشگاه محکوم به اعدام

چهارشنبه, 30ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن

احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی که به تازگی شهروندی سوئد را نیز دریافت کرده و به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده است، با وجود بیماری‌های مختلف و وضعیت وخیم جسمانی کماکان از دریافت خدمات درمانی و اعزام به مراکز درمانی محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی که به تازگی شهروندی سوئد را نیز دریافت کرده، به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده است.

این زندانی که در چند ماه اخیر با کاهش وزن ۲۵ کیلوگرمی مواجه شده است، از بیماری‌های متعددی از جمله دردهای شدید در ناحیه شکم، کاهش سلول‌های خونی، فتق کشاله ران و مشکلات متعدد عضلانی و استخوانی رنج می‌برد. با گذشت بیش از ۵ ماه از پیگیری جدی خانواده، سازمان‌های حقوق بشری، دولت‌های اروپایی و پارلمان اتحادیه اروپا که در قطعنامه ۲۰ روز پیش خود صراحتا خواستار دسترسی دکتر احمدرضا جلالی به خدمات پزشکی مورد نیازش شده بود، وی همچنان محروم از درمان است.

ویدا مهران‌نیا همسر آقای جلالی در گفتگو با گزارشگر هرانا در این خصوص وضعیت همسر خود گفت: “مادر آقای جلالی پس از چندین مرتبه مراجعه به دادستانی تهران نهایتا توانستند مطابق با نظر پزشکی قانونی زندان، برگه تعیین وقت پزشک متخصص داخلی در بیمارستان طالقانی تهران در تاریخ ۲۹ خردادماه را دریافت کنند و پیشاپیش تحویل زندان اوین و دادیار امنیتی آن کنند؛ اما با وجود اینکه تمامی هزینه‌های بیمارستان را نیز بر عهده گرفته بودند، مسئولان زندان از اعزام ایشان به مراکز درمانی دانشگاهی، دولتی یا خصوصی ممانعت به عمل آوردند.

آقای جلالی با بیش از ۲۵ کیلو کاهش وزن طی فقط چند ماه، دردهای شدید شکمی، کاهش سلول‌های خونی، فتق کشاله ران و مشکلات متعدد عضلانی و استخوانی، نیازمند رسیدگی و درمان فوری پزشکی است، ولی مسئولان امر مانع خروج وی از زندان شده و به دلایل واهی از بررسی و درمان پزشکی وی در مراکز درمانی دانشگاهی، دولتی و یا خصوصی ممانعت می‌کنند”.

از: پیک ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.