«ضرب و شتم» رامین‌ حسین‌پناهی در زندان

جمعه, ۱۵ام تیر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

رامین حسین پناهی

برادر رامین حسین‌پناهی از ضرب و شتم این فعال کرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی سنندج خبر داده و گفته است که مسئولان زندان به برادرش گفته‌اند یا اعدام می‌شود یا در زندان به قتل می‌رسد.

امجد حسین‌پناهی روز پنجشنبه، ۱۴ تیرماه، با انتشار مطلبی از وبسایت «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» در صفحه توئیتر شخصی خود، از ضرب و شتم رامین حسین‌پناهی در زندان خبر داد و نقل قول کرد که برادرش به بند مجرمان مربوط به جرائم قتل و مواد مخدر منتقل شده است و مسئولان زندان به وی گفته‌‌اند «از این بند خارج نخواهی شد و همین جا اعدام می‌شوی یا توسط این زندانیان به قتل خواهی رسید».

در روزهای اخیر یکی از زندانیان زندان رجایی‌شهر در کرج، در داخل بند به قتل رسیده بود.

Amjad Hossein Panahi@amjad_panahi

ضرب و شتم و انتقال وی به بند جرائم قتل و مواد مخدر

دیروز هم مسوولان زندان سنندج رامین را تهدید به قتل کرده بودند.

همچنین و به رامین گفتند “از این بند خارج نخواهی شد و همینجا اعدام می شوی یا توسط این زندانیان به قتل خواهی رسید.”
http://www.kampain.info/archive/21350.htm 

ضرب و شتم رامین حسین‌پناهی و انتقال وی به بند جرائم قتل و مواد مخدر

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، در زندان مرکزی سنندج، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به بند جرائم مرتبط با قتل و معتادین منتقل شد. به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، “عب…

kampain.info

برادر آقای حسن‌پناهی ۱۲ تیر ماه نیز در توئیتر از برگزاری جلسه‌ای در دفتر دادستان سنندج در تاریخ ۱۱ تیر ماه با حضور دادستان، فرماندار و نماینده سپاه خبر داد و افزود که «تصمیم نهایی آن‌ها مبنی بر اجرای حکم اعدام رامین حسین‌پناهی بوده است».

Amjad Hossein Panahi@amjad_panahi

فوری:
روز گذشته در دفتر دادستان در سنندج، در مورد جسله ی با حضور خود دادستان، فرماندار، بخشدار، نماینده شورای شهر سنندج و یک نماینده از مرکز و همچنین نماینده سپاه برگزار شده است.
تصمیم نهایی آنها مبنی بر اجرای حکم اعدام رامین حسین پناهی بوده است.

رامین حسین‌پناهی تیرماه ۱۳۹۶ به اتهام عضویت در «حزب کومله» و «بَغی» یا شورش مسلحانه علیه حکومت اسلامی، بازداشت و در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد. درخواست تجدیدنظر در حکم وی از سوی دیوان عالی کشور رد شده است و این حکم در حال حاضر در اختیار اداره اجرای احکام است.

دادگستری کردستان می‌گوید آقای حسین‌پناهی هنگام دستگیری «مسلح به سلاح کلاشنیکف، اسلحه کمری و نارنجک بوده» و به «درگیری با مأموران اقرار کرده‌است»، اما حسین احمدی‌نیاز، وکیل آقای حسین‌پناهی، می‌گوید موکلش دست به «اسلحه» نبرده و صرفاً عضو حزب کومله بوده‌است و به همین دلیل «بی‌گناه» است.

اردیبهشت‌ ماه سال جاری «گزارشگر ویژه در امور اعدام‌های خودسرانه» سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده بود که حسین‌پناهی در دوران بازداشت مورد «بدرفتاری و شکنجه» قرار گرفته‌است.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل همچنین ۲۸ خرداد ضمن درخواست برای توقف حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، از مقام‌های قضایی ایران خواسته‌اند که به‌طور کلی حکم اعدام وی را لغو کنند.

این کارشناسان آن زمان اعلام کردند که در این پرونده «نقض‌های قانونی» چون «شکنجه»، ایزوله‌کردن و نیز خودداری از دسترسی به وکیل و مراقبت‌های پزشکی وجود دارد.

به گفته آنها، حکم آقای پناهی فاقد «استانداردهای بین‌المللی» است که می‌گوید مجازات اعدام تنها باید به موارد قتل عمد محدود شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.