تسلیت خسرو سیف دبیر حزب ملت ایران بمناسبت درگذشت عباس امیر انتظام

یکشنبه, 24ام تیر, 1397
اندازه قلم متن

اوست پایدار

مهندس امیرانتظام نماد مقاومت در برابر ظلم درگذشت خبر درگذشت دوست و همرزم گرامی و اسوه مبارزه و ایستادگی مهندس عباس امیرانتظام از پیشگامان مبارزه ملی و شاگرد و پیرو حقیقی مکتب دکتر مصدق و نهضت ملی در ۲۱ تیر ماه ایران را در سوگ فرو برد. او که از دوران جوانی با اندیشه‌های مصدق آشنا شد و تا به آخر عمر در این راه استوار ماند. پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد فعالیت در نهضت مقاومت ملی را ادامه داد. پس از انقلاب در دولت موقت با مرحوم بازرگان همکاری نمود. از همانجا با بینش عمیق خود متوجه انحراف در مسیر انقلاب شد به خصوص در مسیر تفسیر قانون اساسی جدید. این اقدام او هم موجب کینۀ عمیق اربابان قدرت از او گردید. و مود اتهامات بی اساس قرار گرفت و در نتیجه دستگیر و مدت ۲۹ سال در زندان سپری کرد. در این مدت انواع آزارها و مشکلات برایش ایجاد کردند و به بیماری‌های فراوانی دچار شد. اما با اعتقاد به حقانیت راهش ذره‌ای کوتاه نیامد و بدین سان تبدیل به سمبل ایستادگی و مبارزه در برابر ظلم گردید.

در دوران مرخصی خارج از زندان هم با اعتقاد عمیق به راه مصدق ارتباط گرمی با ملیون داشت و تا آخرین لحظات عمر بر این پیمان ماند. در عین حال با قلبی بزرگ و رئوف هرگز دنبال کینه کشی نبود. روش و منش انسانی او حتی موجب شرمساری برخی از دشمنانش گردید. وی با وجود انواع مشکلات جسمی تا آخرین لحظات عمر بر اعتقاد قاطع خود به راه مصدق و درستی عملکردش تأکید می‌کرد و هرگز ذره‌ای از آرمان‌هایش کوتاه نیامد.

سرانجام این مرد بزرگ و نماد ایستادگی در برابر ظلم در ۲۱ تیر ۱۳۹۷ رخ در نقاب خاک کشید و برای همیشه به عنوان یک نماد مبارزه با ظلم جاودانه گردید. به یقین نام نیک وی در صفحات تاریخ ایران جاودان خواهد بود. فقدان وی امری دردآور برای ملیون است.

درگذشت این نماد جاودانه مقاومت در برابر ظلم را به خانواده محترمش و به تمام آزادگان ایران و جهان تسلیت و دل آرامی عرض می‌نمایم.

خسرو سیف- تهران-۲۳ تیر ۱۳۹۷


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.