هشدار آمریکا درباره حملات سایبری ایران

شنبه, ۳۰ام تیر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

مسئولان آمریکا اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی برنامه‌هایی برای حمله سایبری به شرکت‌های آمریکایی و اروپایی دارد. حملاتی با هدف مختل کردن فعالیت شرکت‌های آبرسانی، شبکه‌های توزیع برق و شرکت‌های فن‌آوری و خدمات درمانی.    

بر اساس گزارشی که روز جمعه ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) از سوی سایت “فورچون” به نقل از شبکه خبری NBC منتشر شده، ایران برای انجام یک سری حملات سایبری برنامه‌ای دارد. موضوعی که از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران تکذیب شده است.

مسئولان امنیتی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری یاد شده نسبت به حملات سایبری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اروپایی و همچنین برخی از کشورهای خاورمیانه هشدار داده‌اند.

آن‌ها مدعی شده‌اند که جمهوری اسلامی ایران قصد دارد مراکز آب و برق‌رسانی و همچنین شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه‌های فن‌آوری و همچنین درمانی را مورد حمله قرار دهد.

بر اساس همین گزارش، گفته شده است که جمهوری اسلامی بر آن است تا به شرکت‌های آمریکایی، اروپایی و همچنین موسساتی واقع در خاورمیانه حمله سایبری کند.

پاسخ سایبری آمریکا

مسئولان امنیتی آمریکا اعلام کرده‌اند که با این حملات مقابله خواهند کرد. با عزیمت از گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های آمریکا روشن نیست که ماهیت پاسخ آمریکا به برنامه حملات سایبری ایران چیست.

به سخن دیگر، گفته نشده است که آیا آمریکا بر آن است تا در برابر حملات سایبری ایران از خود دفاع کند، یا تصمیم به حمله سایبری به مراکز و موسسات ایران را دارد.

این در حالی است که علیرضا مستوفی، سخنگوی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، گزارش‌منتشر شده از سوی شبکه خبری یاد شده را ناصحیح دانسته و مدعی شده است که ماهیت فعالیت‌های سایبری ایران دفاعی است.

سخنگوی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، آمریکا را به انجام حملات سایبری علیه همه کشورها و از جمله علیه ایران متهم کرده است.

بر اساس گزارش سایت “فورچون”، اتهامات متقابل ایران و آمریکا پیرامون حملات سایبری، جلوه دیگری  از تنش بین دو کشور است که به‌ویژه پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تشدید شده است.

مسئولان امنیت سایبری آمریکا کشورهای چین، روسیه، ایران و کره شمالی را مسئول حملات سایبری می‌دانند. به باور آن‌ها حملات سایبری هکرهای روسی خطرناک‌تر از حملات سایبری دیگر کشورهای یاد شده است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.