اسرائیل یک پایگاه نظامی ایران را در سوریه بمباران کرد

دوشنبه, 1ام مرداد, 1397
اندازه قلم متن

هواپیماهای اف ٣۵ نیروی هوایی اسرائیل

بقلم ناصر اعتمادی

رسانه های رسمی رژیم دمشق اعلام کردند که هواپیماهای اسرائیلی دیروز یکشنبه ۲۲ ژوئیه یک پایگاه نظامی رژیم بشار اسد را در غرب سوریه بمباران کردند. “سانا” خبرگزاری رسمی سوریه در اینباره نوشت : یکی از مواضع نظامی این کشور در منطقۀ مصایف واقع در استان حماه توسط اسرائیل هدف حمله قرار گرفته است.

با این حال، رامی عبدالرحمن، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که “پایگاه بمباران شده کارگاه تولید موشک های میانبرد زمین به زمین بوده که توسط نیروهای ایرانی مستقر در سوریه” ساخته شده است. رامی عبدالرحمن تصریح کرده است که نیروهای نظامی ایرانی و حزب الله لبنان در این نقطه از خاک سوریه مستقر هستند.

در ماه های گذشته دولت اسرائیل منظماً پایگاه های نظامی سپاه پاسداران را در خاک سوریه هدف حمله قرار داده است. دولت اسرائیل هشدار می دهد که نخواهد گذاشت جمهوری اسلامی ایران در خاک سوریه استقرار نظامی یابد و حضور نظامی درازمدت ایران را در سوریه تهدید امنیتی علیه خود می داند.

در پی بمباران دیروز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بار دیگر گفت که این کشور تلاش هایش را برای جلوگیری از استقرار و حضور نظامی ایران در خاک سوریه متوقف نمی کند.

در اواسط ژوئیه، بمباران یک پایگاه نظامی در استان حلب به کشته شدن ٩ رزمجوی مدافع رژیم بشار اسد از جمله سه رزمجوی خارجی و احتمالاً از اعضای سپاه پاسداران منجر شد.

منطقۀ مصایف در استان حماه دربرگیرندۀ مرکز پژوهش و مطالعات علمی سوریه است که در سپتامبر گذشته توسط ارتش اسرائیل بمباران شد. ایالات متحد آمریکا رژیم بشار اسد را متهم می کند که در این پایگاه سلاح های شیمیایی از جمله گاز سارین تولید می کند.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.