“جاسوسان روسیه، چین و ایران، فعال‌ترین جاسوسان در آلمان”

سه شنبه, 2ام مرداد, 1397
اندازه قلم متن

در گزارش سالانه نهاد امنیت داخلی آلمان از سال ۲۰۱۷ که به تازگی انتشار یافته، به فعالیت‌های جاسوسی ایران در آلمان هم اشاره شده است. این نهاد می‌گوید، در سال گذشته ایران به طور فزاینده‌ای منشا حملات سایبری بوده است.

بر پایه‌ی یافته‌های نهاد امنیت داخلی آلمان (Verfassungsschutz)،جاسوس‌های روس، چین و ایران، فعال‌ترین جاسوسان در آلمان هستند.

در گزارش این نهاد در مورد سال ۲۰۱۷ که روز سه شنبه (۲۳ ژوئیه) در برلین معرفی شد، آمده است که ایران به طور فزاینده‌ای منشا حملات سایبری علیه آلمان است. این نهاد اما در مقایسه با سال ۲۰۱۶ از “کاهش آشکار” نشانه‌هایی مبنی بر تلاش‌های ایران برای تأمین نیازهای برنامه‌ی اتمی این کشور خبر داده است.

در گزارش نهاد امنیت داخلی که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته است، از سرویس‌های اطلاعاتی روس به عنوان سرویس‌هایی نام برده شده که با تلاش‌های سازمانی و مالی گسترده در آلمان در حال جاسوسی هستند.

این نهاد با اشاره به امکاناتی که فضای سایبر برای فعالیت‌های جاسوسی مهیا کرده است، می‌نویسد، با بهره‌گیری از فضای سایبر، ابعاد جاسوسی چندین برابر شده است و این فعالیت‌ها تمامی حوزه‌ها؛ سیاسی، اقتصادی، علمی، تکنیک و نظامی را شامل می‌شود.

این نهاد ضمن تاکید بر توجه ویژه فعالیت‌های اطلاعاتی چین در آلمان به حوزه‌های اقتصادی، علمی و تکنیکی می‌گوید که فعالیت‌های جاسوسی این کشور بر حوزه‌ی سیاسی آلمان نیزمتمرکز شده است. نهاد امنیت داخلی آلمان ادامه گزارش خود نسبت به انتقال دانش فنی آلمان به شرق دور که در درازمدت تهدیدی برای اقتصاد آلمان خواهد بود، هشدار داده است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.