سه شهروند در اشنویه و مریوان بازداشت شدند

سه شنبه, ۱۶ام مرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

یک فعال مدنی در مریوان از سوی نیروهای ادارە‌ی اطلاعات بازداشت شد. همزمان در اشنویه هم دو شهروند دیگر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت ‌و به مکان نامشخصی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، هفتە‌ی اول مرداد ۱۳۹۷، نیروهای ادارە‌ی اطلاعات مریوان «آرمان غفوری» از فعالین مدنی و محیط زیست این شهر را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

تاکنون خانواده‌ی آرمان غفوری نتوانسته‌اند در رابطه با چرایی بازداشت و یا محل نگه‌داری‌اش اطلاع دقیقی کسب نمایند.

وی که پیش از این نیز سابقه‌ی بازجویی و بازداشت دارد، یک بار دیگر روز چهارشنبە ٢۱ اسفند ۹۶ به همراه هشت فعال مدنی دیگر به علت شرکت در تجمعاتی در محکومیت «حمله‌ی ارتش ترکیه به شهر عفرین» بازداشت و متعاقبا با کفالت ۵ میلیون تومانی آزاد شدە بود.

همزمان از اشنویه گزارش شده است که طی چند روز گذشته، نیروهای امنیتی، دو تن دیگر به نام‌های «کامل احمدی» از اهالی روستای حسن‌نوران و «طیب بامروت» از اهالی روستای سینگان را به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کرده‌اند.

با احتساب بازداشت این دو تن، از هفته‌ی گذشته ۷ تن در اشنویه با همین اتهام بازداشت شده‌اند که پیش از اینهویت پنج تن از آنها احراز شده‌ بود.

آرمان غفوری

طیب بامروت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.