کروبی: اصلاح‌طلبان نشان دهند به‌راستی درد مردم را دارند

پنجشنبه, 18ام مرداد, 1397
اندازه قلم متن

وب‌سایت سحام‌نیوز روز چهارشنبه، ۱۷ مردادماه، در گزارشی ضمن خبر از دیدار محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق، با فاطمه کروبی، پیام مهدی کروبی درباره اوضاع جاری کشور را منتشر کرد.

مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز ایران، در این پیام ضمن ابراز نگرانی از «اوضاع و احوال مردم» از جریان‌های مختلف اصلاح‌طلبان خواست تا «نشان دهند که به راستی درد مردم و کشور را دارند».

به گزارش سحام‌نیوز، محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق، اخیرا دیداری با فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، داشته و در این دیدار خانم کروبی به نقل از این رهبر جنبش سبز بر «همبستگی تمام مردم ایران برای حفظ کشور» تاکید کرده است.

سحام‌نیوز به تاریخ این دیدار اشاره نمی‌کند.

خانم کروبی ضمن اشاره به «نگرانی آقای کروبی درخصوص وضعیت طبقات محروم جامعه» گفت که او منتقد «کاستی‌ها و کوتاهی‌های» مسئولان کشور و خواستار «اقدامات سنجیده، منسجم و فوری» آنهاست.

از نظر مهدی کروبی، در این میان «علی‌الخصوص جریان‌های مختلف اصلاح‌طلب» باید عملا نشان دهند که «به راستی درد مردم و کشور را دارند».

در چند ماه گذشته نوسانات شدید در بازار و در قیمت پول‌های خارجی به‌ویژه دلار بر زندگی و معیشت مردم در ایران شدیدا اثر گذاشته و به ناآرامی‌ها و اعتراضاتی هم دامن زده است.

این اتفاقات بیش از همه فشار را بر دولت حسن روحانی افزایش داده است: از یک سو چشم‌ها همه به این دولت است تا برای مشکلات اقتصادی چاره‌ای بیندیشد و از سوی دیگر اصولگرایان در مقام اپوزیسیون دولت به انتقادهای خود از وضعیت افزوده‌اند.

در این میان اصلاح‌طلبان نیز در مقام یکی از حامیان دولت روحانی از سوی منتقدان در میان مردم تحت فشاری فزاینده بوده‌اند.

شعار معترضان تجمع‌های اعتراضی دی‌ماه پارسال با عنوان «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا» از جمله شعارهایی بود که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافت و می‌توان آن را گویای فشاری دانست که بر اصلاح‌طلبان است.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور، در همان زمان اذعان کرد که اعتراض‌های دی‌ماه «عبور از همه جریان‌های سیاسی کشور بود.

محمد خاتمی،‌ رئیس جمهور اسبق، روز یک‌شنبه به این اوضاع واکنش نشان داده و گفت: «عده‌ای با استفاده از شبکه‌های اجتماعی با ایجاد جنگ روانی، سعی دارند به ایرانیان، به‌ویژه نسل جوان ایرانی القا کنند که کار تمام است و شاهدیم که بیشترین تلاش آنها هم تخریب اصلاح‌طلبان است.»

آقای خاتمی در عین حال «انفعال در دولت و حیرانی اصلاح‌طلبان در برابر این موج» تبلیغاتی را «مایه تعجب» دانست.

او ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل شرایط کشور، مطالب مطرح شده درباره «فروپاشی» نظام جمهوری اسلامی را «القائات» و «جنگ روانی» خواند و گفت که «نظام فرو نمی‌‌پاشد».

همین اظهار نظر هم به واکنش‌های منفی فراوان در فضای مجازی دامن زد، واکنش‌هایی که در مقابل با پاسخ حامیان اطلاح‌طلبی و محمد خاتمی روبه‌رو شد.

وب‌سایت خبری سحام‌نیوز، نزدیک به مهدی کروبی، روز پنج‌شنبه، ۱۱ مردادماه، خبر داده بود که حسن روحانی، رئیس جمهور، خواستار رفع حصر رهبران جنبش سبز شده، اما رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر با این امر مخالفت کرده است.

منابع: سحام‌نیوز، رادیوفردا/ ف. دو./ پ. پ.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.